Round 2: Fremington Trailblazers - Instow Cricket Club

21st May 2019

 

Senior Men

1. Bideford AC

12pts - 00:44:59
NameLeg TimeCumulative Time
James Pugsley00:11:1600:11:16
Steve Gallienne00:10:3200:21:48
Andy Ingle00:11:4600:33:34
Keith Shapland00:11:2500:44:59

2. South Molton Strugglers

10pts - 00:48:31
NameLeg TimeCumulative Time
James McKibbon00:11:5900:11:59
Ashley Bond00:12:2800:24:27
James Stanley00:12:0600:36:33
Paul Cooke00:11:5800:48:31

3. Ilfracombe RC

8pts - 00:50:06
NameLeg TimeCumulative Time
Aaron Llewellyn00:12:4400:12:44
Tom Capron00:12:2200:25:06
Matt Redmore00:13:0800:38:14
Joe McKenzie00:11:5200:50:06

4. Torrington AC

6pts - 00:51:28
NameLeg TimeCumulative Time
Dominc Scotting00:12:5300:12:53
Pete Coates00:12:3400:25:27
Ollie Kenneally00:12:5600:38:23
Euan Kernahan00:13:0500:51:28

5. Fremington Trailblazers

4pts - 00:51:57
NameLeg TimeCumulative Time
Frazer Buckingham00:12:0300:12:03
John Kuczer00:14:1600:26:19
Jamie Johnson00:12:3400:38:53
Luke Day00:13:0400:51:57

6. North Devon RR

2pts - 00:53:56
NameLeg TimeCumulative Time
Ian MacBeth00:12:3800:12:38
Aidan Harding00:13:4900:26:27
Scott Sharland00:15:1800:41:45
Phil Thorne00:12:1100:53:56
 

Vet Men

1. Bideford AC

12pts - 00:49:17
NameLeg TimeCumulative Time
Gary Blight00:12:5900:12:59
James Jewell00:12:2700:25:26
Gary Suggate00:12:0600:37:32
Ian Gooding00:11:4500:49:17

2. Ilfracombe RC

10pts - 00:51:41
NameLeg TimeCumulative Time
Nick Bailey00:12:1900:12:19
Kevin Reed00:12:4900:25:08
Andrew Wooff00:13:1900:38:27
Stuart Cook00:13:1400:51:41

3. South Molton Strugglers

8pts - 00:52:03
NameLeg TimeCumulative Time
Mike Clark00:12:0400:12:04
Steve Abell00:11:5900:24:03
James Simmons00:14:4800:38:51
Richard Connett00:13:1200:52:03

4. Torrington AC

6pts - 00:56:36
NameLeg TimeCumulative Time
Neil Reeby00:14:0400:14:04
Wayne Stapleton00:14:2700:28:31
Carl Murphy00:13:0800:41:39
Jason Avery00:14:5700:56:36

5. Fremington Trailblazers

4pts - 00:57:59
NameLeg TimeCumulative Time
Roger Wickham00:14:5400:14:54
Martin Luxton00:13:5400:28:48
Pete Blythe00:15:2000:44:08
Shaun Watts00:13:5100:57:59

6. North Devon RR

2pts - 01:01:35
NameLeg TimeCumulative Time
Iain Hindes00:12:0500:12:05
Colin Williams00:15:3200:27:37
Nick Moore00:19:0900:46:46
Bill Thorne00:14:4901:01:35
 

Vet Men Over 50

1. North Devon RR

12pts - 00:54:57
NameLeg TimeCumulative Time
Phil Thorne00:11:4100:11:41
Tony Whitting00:13:5800:25:39
Aaron Rinder00:14:2700:40:06
Jeff Butler00:14:5100:54:57

2. Bideford AC

10pts - 00:56:02
NameLeg TimeCumulative Time
John Shapland00:13:3600:13:36
Steve Turner00:13:0100:26:37
Dave Stevenson00:15:2800:42:05
Pete Rigler00:13:5700:56:02

3. Fremington Trailblazers

8pts - 01:00:00
NameLeg TimeCumulative Time
Bryan Rothery00:14:0200:14:02
Dave Barker00:14:4000:28:42
Lloyd James00:15:1200:43:54
Brian Lessiter00:16:0601:00:00

4. Ilfracombe RC

6pts - 01:02:12
NameLeg TimeCumulative Time
Pete Westmacott00:13:1300:13:13
Jim Jones00:15:0600:28:19
Peter Addison00:17:3500:45:54
Dave Irvine00:16:1801:02:12
 

Vet Any Over 55

1. Bideford AC

12pts - 00:42:58
NameLeg TimeCumulative Time
Pete Rigler00:13:2800:13:28
Edwina Stevenson00:16:3500:30:03
John Shapland00:12:5500:42:58

2. Torrington AC

10pts - 00:44:33
NameLeg TimeCumulative Time
Steve Hay00:14:5800:14:58
Les Reed00:15:1500:30:13
Richard Wilson00:14:2000:44:33

3. Ilfracombe RC

8pts - 00:44:37
NameLeg TimeCumulative Time
Dave Irvine00:14:5200:14:52
Mick McCann00:14:0600:28:58
Jeff Warren00:15:3900:44:37

4. Fremington Trailblazers

6pts - 00:46:35
NameLeg TimeCumulative Time
Neil Crocker00:15:4900:15:49
Hugh Apperley00:14:5700:30:46
Andy North00:15:4900:46:35

5. North Devon RR

4pts - 00:46:44
NameLeg TimeCumulative Time
Hugh Muirhead00:14:5600:14:56
Tim Jones00:15:4500:30:41
Berni Dutton00:16:0300:46:44

6. South Molton Strugglers

2pts - 00:56:04
NameLeg TimeCumulative Time
Ian Waldron00:14:0900:14:09
Fred Atkinson00:20:5400:35:03
Victor Gough00:21:0100:56:04
 

Senior Ladies

1. Torrington AC

12pts - 00:42:41
NameLeg TimeCumulative Time
Oonagh Wilson00:13:5100:13:51
Eevee Banbury00:14:2500:28:16
Eliza Banbury00:14:2500:42:41

2. South Molton Strugglers

10pts - 00:44:03
NameLeg TimeCumulative Time
Polly Goodman00:14:2500:14:25
Fiona Corrick00:13:4300:28:08
Heather Cooke00:15:5500:44:03

3. Ilfracombe RC

8pts - 00:44:43
NameLeg TimeCumulative Time
Charlotte Jones00:15:0300:15:03
Helen Wright00:14:4200:29:45
Claire Williamson00:14:5800:44:43

4. Bideford AC

6pts - 00:45:56
NameLeg TimeCumulative Time
Ali Blackman00:16:3900:16:39
Stacey Tanton00:15:1400:31:53
Sammy Antell00:14:0300:45:56

5. Fremington Trailblazers

4pts - 00:47:35
NameLeg TimeCumulative Time
Siana Rockey00:15:1400:15:14
Rebecca Mortimer00:15:5000:31:04
Claire Kuczer00:16:3100:47:35

6. North Devon RR

2pts - 00:48:01
NameLeg TimeCumulative Time
Ruth Tyler00:13:4800:13:48
Bethan Bennett00:16:3100:30:19
Sam Baker00:17:4200:48:01
 

Vet Ladies

1. Bideford AC

12pts - 00:41:47
NameLeg TimeCumulative Time
Lynsey Ayres00:13:3900:13:39
Karen Shapland00:14:1600:27:55
Jo Bedlar00:13:5200:41:47

2. Ilfracombe RC

10pts - 00:42:22
NameLeg TimeCumulative Time
Kajal Bailey00:14:4900:14:49
Becky Williamson00:14:0000:28:49
Beth Barrington00:13:3300:42:22

3. Fremington Trailblazers

8pts - 00:46:03
NameLeg TimeCumulative Time
Michelle Parks00:16:1900:16:19
Jo Biederman00:14:2600:30:45
Tammy Green00:15:1800:46:03

4. North Devon RR

6pts - 00:47:16
NameLeg TimeCumulative Time
Katrina Smale00:16:4500:16:45
Sarah Francis00:15:2600:32:11
Alicia Teal00:15:0500:47:16

5. South Molton Strugglers

4pts - 00:47:59
NameLeg TimeCumulative Time
Jo Sleep00:15:1100:15:11
Tanya Marrow00:15:5800:31:09
Sarah Smith00:16:5000:47:59

6. Torrington AC

2pts - 00:48:46
NameLeg TimeCumulative Time
Caroline Williams00:16:0200:16:02
Pauline Pyke00:16:3000:32:32
Lorraine Kennally00:16:1400:48:46
 

Vet Ladies Over 50

1. Torrington AC

12pts - 00:46:07
NameLeg TimeCumulative Time
Emma Richards00:15:3600:15:36
Steph Olliffe00:15:3300:31:09
Marilyn Blair00:14:5800:46:07

2. Fremington Trailblazers

10pts - 00:52:55
NameLeg TimeCumulative Time
Sarah Crocker00:18:0000:18:00
Kate Vine00:17:2200:35:22
Karen Gulliford00:17:3300:52:55

3. Ilfracombe RC

8pts - 00:54:13
NameLeg TimeCumulative Time
Nicola Oliver00:17:0500:17:05
Jay Bocock00:18:0700:35:12
Wendy Dale00:19:0100:54:13

4. North Devon RR

6pts - 00:54:51
NameLeg TimeCumulative Time
Ruth Henry00:17:2200:17:22
Caroline Bennett00:18:0200:35:24
Jacky Hevingham00:19:2700:54:51

5. South Molton Strugglers

4pts - 00:59:44
NameLeg TimeCumulative Time
Jo Bindloss-Gibb00:18:1600:18:16
Sue Carter00:23:3800:41:54
Bridget Smith00:17:5000:59:44
 

Junior Boys

1. Bideford AC

12pts - 00:43:52
NameLeg TimeCumulative Time
Harvey Reeves00:13:2800:13:28
Jaden Rigler00:16:3600:30:04
Ben Tolson00:13:4800:43:52

2. Fremington Trailblazers

10pts - 00:48:03
NameLeg TimeCumulative Time
Koby Tanton00:15:0200:15:02
Sam Green00:17:0900:32:11
Ethan Browne00:15:5200:48:03
 

Junior Girls

1. Torrington AC

12pts - 00:55:38
NameLeg TimeCumulative Time
Maize Mock00:19:5800:19:58
Grace Potts00:19:0900:39:07
Erin Rowtcliffe00:16:3100:55:38

2. Fremington Trailblazers

10pts - 01:00:25
NameLeg TimeCumulative Time
Rolby Cooper00:21:1200:21:12
Lois Lock00:20:4100:41:53
Paige Lock00:18:3201:00:25
 

Junior Mixed

1. Bideford AC

12pts - 00:43:08
NameLeg TimeCumulative Time
Finn Tolson00:14:2700:14:27
Ailis Temple-Thurston00:14:3500:29:02
Charlie Pilkington00:14:0600:43:08

2. Torrington AC

10pts - 00:50:03
NameLeg TimeCumulative Time
Harry Coad00:16:1600:16:16
Cody Gardner00:19:1200:35:28
Ollie Sussex00:14:3500:50:03

3. Fremington Trailblazers

8pts - 01:00:09
NameLeg TimeCumulative Time
Lucy Biederman00:21:1100:21:11
Finlay Mitchell00:17:1700:38:28
Catherine Tickell00:21:4101:00:09

B Teams

 

Senior Men - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Keith Shapland00:13:3600:13:36
Luke Rigler00:14:4900:28:25
Jim Kirk00:12:1100:40:36
James Milson00:11:5800:52:34

2. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Leo Holroyd00:13:1800:13:18
Nick Marsh00:15:0500:28:23
Chris Broome00:11:4200:40:05
Tim Baker00:15:0000:55:05

3. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
Euan Kernahan00:13:2700:13:27
Rob Ellis00:14:3300:28:00
Rob Faulkner00:14:1500:42:15
Neil Reeby00:14:2400:56:39

4. Fremington Trailblazers

NameLeg TimeCumulative Time
Mark Hopkins00:15:4800:15:48
Sam Aston00:15:5400:31:42
Matt Rogers00:15:2300:47:05
Dan Cameron00:14:3801:01:43

5. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Lewis Marrow00:13:1700:13:17
Steve Hinchcliffe00:24:4600:38:03
Andy Corbett00:14:4400:52:47
Neil Brown00:15:0701:07:54
 

Vet Men - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Gary Suggate00:13:3900:13:39
David Eldridge00:16:4000:30:19
Gary Blight00:13:0600:43:25
James Jewell00:13:2000:56:45

2. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Paul Cooper00:15:0000:15:00
Alastair Newey00:14:2800:29:28
Ross Fuller00:13:5700:43:25
Darren Vincent00:16:0200:59:27

3. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
James Henderson00:15:5800:15:58
Nik Whalley00:14:2300:30:21
Paul Marrow00:18:4100:49:02
Trevor Kiff00:17:2001:06:22

4. Fremington Trailblazers

NameLeg TimeCumulative Time
Simon English00:16:3900:16:39
Mark McDonald00:17:5900:34:38
Paul Mitchell00:16:2400:51:02
Mark Bigmore00:16:3601:07:38
 

Vet Men Over 50 - B

1. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Pete Kneil00:15:3300:15:33
Steve Bennett00:15:4000:31:13
Geoff Goddard00:09:1900:40:32
Hugh Muirhead00:09:4600:50:18

2. Fremington Trailblazers

NameLeg TimeCumulative Time
Stu Wilson00:17:2300:17:23
Alan Elliott00:18:1900:35:42
Bryan Rothery00:14:2000:50:02
Neil Crocker00:16:1601:06:18
 

Vet Any Over 55 - B

1. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Pete Llamosa00:19:0600:19:06
Simon Whetter00:17:2300:36:29
Simon Oliver00:16:5800:53:27

2. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Tony Collyer00:21:0100:21:01
Jon Hibberd00:25:0300:46:04
Phil Rycroft00:20:2401:06:28
 

Senior Ladies - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Gemma Steele00:17:0200:17:02
Tori Loze00:13:5900:31:01
Candy Jewell00:16:3600:47:37

2. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Karren Walls00:16:1600:16:16
Hayley Whetter00:16:0800:32:24
Chelsey Geller-booth00:17:3000:49:54

3. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Lorena Allen00:16:2400:16:24
Julie Young00:18:3100:34:55
Amanda Britton00:17:0400:51:59

4. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
Beth Wilson00:16:3700:16:37
Anthea Sussex00:19:1600:35:53
Jenny Hayes00:18:0800:54:01

5. Fremington Trailblazers

NameLeg TimeCumulative Time
Mei Smith00:17:2200:17:22
Emma Antell00:22:5300:40:15
Jo Jones00:15:5200:56:07
 

Vet Ladies - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Beth Temple-Thurston00:15:1800:15:18
Kathryn Beades00:15:1600:30:34
Helen Colwill00:15:5200:46:26

2. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Zoe Bullamore00:15:1200:15:12
Jenny Evans00:15:4900:31:01
Debbie Green00:16:4100:47:42

3. Fremington Trailblazers

NameLeg TimeCumulative Time
Jo Pepper00:17:0700:17:07
Jenny Pilkington00:17:0100:34:08
Emma Michael00:18:4000:52:48

4. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Zoe Smith00:17:0400:17:04
Lucy Feley-Norman00:18:1400:35:18
Jackie Morris00:19:2000:54:38

5. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Lisa Adamson00:18:2100:18:21
Emma Hill00:20:1200:38:33
Abi Hanafin00:18:2700:57:00
 

Vet Ladies Over 50 - B

1. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Wendy Dale00:18:5900:18:59
Mel Hickles00:19:4300:38:42
Nicola Oliver00:18:5700:57:39

2. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Sue O'Grady00:21:4900:21:49
Jackie Adamson00:22:1400:44:03
Joyce Mulhulland00:18:2601:02:29

3. Fremington Trailblazers

NameLeg TimeCumulative Time
Jill Keech00:23:1500:23:15
Jill Hayward00:19:2700:42:42
Ally Gruber00:20:4201:03:24
 

Junior Mixed - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Jamie Milsom00:11:3700:11:37
Lexi Reeves00:16:5700:28:34
Oli Goldsworthy00:17:4800:46:22

C Teams

 

Senior Men - C

1. Fremington Trailblazers

NameLeg TimeCumulative Time
Steve Williams00:14:2300:14:23
Neville Pope00:14:1800:28:41
Luc Issac00:18:2000:47:01
Charles Langdon00:14:4701:01:48
 

Vet Men - C

1. Fremington Trailblazers

NameLeg TimeCumulative Time
Rich Dayman00:41:1100:41:11
James Pilbrow00:18:4600:59:57
Roger Wickham00:16:2601:16:23
DNS00:00:0001:16:23
 

Senior Ladies - C

1. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Sally Tapp00:19:2400:19:24
Linda Balment00:19:5400:39:18
Deb Freeman00:17:3600:56:54

2. Fremington Trailblazers

NameLeg TimeCumulative Time
Emily Galliford00:22:2200:22:22
Helen Easton00:18:3300:40:55
Katie Baker00:16:3200:57:27
 

Vet Ladies - C

1. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Shell Hindes00:19:3800:19:38
Maria Fitzgerald00:16:5600:36:34
Karley Fricker00:17:2400:53:58

2. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Amanda Smith00:22:4600:22:46
Claire Hill00:22:3300:45:19
Wynne Nancekivell00:19:4901:05:08

3. Fremington Trailblazers

NameLeg TimeCumulative Time
Verity Broughall00:28:5300:28:53
Lisa Collingwood00:20:5000:49:43
Jane Evans00:18:4201:08:25
 

Vet Ladies Over 50 - C

1. Fremington Trailblazers

NameLeg TimeCumulative Time
Wanda Yeo00:23:1400:23:14
Tracey Freame00:19:5100:43:05
Lorrie Woolgar00:19:0001:02:05

D Teams

 

Senior Ladies - D

1. Fremington Trailblazers

NameLeg TimeCumulative Time
Emma Gillard00:22:0700:22:07
Shannon00:18:4200:40:49
Kerry Warnington00:18:5500:59:44

Upcoming Meets

Jul
15
Round 6
Bideford AAC - CANCELLED