Round 5: Bideford - Club house

25th Jul 2018

 

Senior Men

1. Bideford AC

12pts - 00:54:10
NameLeg TimeCumulative Time
Flynn Jennings00:13:2300:13:23
Steve Gallienne00:13:1400:26:37
Aaron Kearney00:14:0000:40:37
Keith Shapland00:13:3300:54:10

2. South Molton Strugglers

10pts - 00:56:55
NameLeg TimeCumulative Time
James McKibbin00:14:4200:14:42
Michal Lesniak00:13:3900:28:21
Matthew Tapp00:14:2300:42:44
John Hancock00:14:1100:56:55

3. Ilfracombe RC

8pts - 00:57:15
NameLeg TimeCumulative Time
Joe Mackenzie00:14:0300:14:03
Dan Murdoch00:14:1200:28:15
Nick Bailey00:14:1700:42:32
Tom Capron00:14:4300:57:15

4. North Devon RR

6pts - 00:59:53
NameLeg TimeCumulative Time
Ben Clough00:14:4700:14:47
Jason Dalling00:15:2700:30:14
Phil Thorne00:14:2000:44:34
Stuart Talbert00:15:1900:59:53

5. Torrington AC

4pts - 01:04:27
NameLeg TimeCumulative Time
Ollie Kenneally00:14:5700:14:57
Euan Kernahan00:16:3800:31:35
Rob Faulkener00:17:0400:48:39
Sam Wood00:15:4801:04:27

6. Fremington Trailblazers

2pts - 01:13:02
NameLeg TimeCumulative Time
Tom Webb00:19:4000:19:40
Frazer Buckingham00:16:5200:36:32
Sam Aston00:18:4500:55:17
Rob Bates00:17:4501:13:02
 

Vet Men

1. South Molton Strugglers

12pts - 00:56:48
NameLeg TimeCumulative Time
Mike Clark00:13:4700:13:47
Steve Abel00:14:2600:28:13
Paul Morgan00:14:3400:42:47
David Cutler00:14:0100:56:48

2. Bideford AC

10pts - 00:58:21
NameLeg TimeCumulative Time
Gary Blight00:14:4500:14:45
James Jewell00:14:3600:29:21
Gary Suggate00:14:4400:44:05
Martin Colwill00:14:1600:58:21

3. Ilfracombe RC

8pts - 01:00:59
NameLeg TimeCumulative Time
Kevin Reed00:14:5800:14:58
Andrew Wooff00:15:3800:30:36
Stuart Cook00:15:1000:45:46
David Garcia00:15:1301:00:59

4. Torrington AC

6pts - 01:04:40
NameLeg TimeCumulative Time
Carl Murphy00:14:2500:14:25
Neil Reeby00:16:1000:30:35
Wayne Stapleton00:16:5400:47:29
Jason Avery00:17:1101:04:40

5. North Devon RR

4pts - 01:12:38
NameLeg TimeCumulative Time
Pete Kniel00:17:5500:17:55
Bill Thorne00:17:5500:35:50
Gavin Cottle00:18:2200:54:12
Colin Williams00:18:2601:12:38

6. Fremington Trailblazers

2pts - 01:21:44
NameLeg TimeCumulative Time
Pete Blythe00:18:2900:18:29
Paul Mitchell00:20:4900:39:18
Lui Issac00:22:4301:02:01
Frank Biederman00:19:4301:21:44
 

Vet Men Over 50

1. North Devon RR

12pts - 01:04:16
NameLeg TimeCumulative Time
Simon Scothorne00:15:5700:15:57
Dave Eadie00:16:0700:32:04
Aaron Rinder00:16:5100:48:55
Bryan Abell00:15:2101:04:16

2. South Molton Strugglers

10pts - 01:08:29
NameLeg TimeCumulative Time
Andrew Samuel00:17:0600:17:06
Sid Kyte00:17:5900:35:05
Phil Pennington00:18:2100:53:26
Steve Abel00:15:0301:08:29

3. Ilfracombe RC

8pts - 01:09:26
NameLeg TimeCumulative Time
Andrew Mansfield00:17:0300:17:03
Jeff Warren00:18:3400:35:37
Jim Jones00:18:0300:53:40
Gavin Burnside00:15:4601:09:26

4. Torrington AC

6pts - 01:14:59
NameLeg TimeCumulative Time
Ian Snow00:22:0800:22:08
Keith Hoadley00:17:5600:40:04
Steve Hay00:16:4800:56:52
Les Reed00:18:0701:14:59

5. Fremington Trailblazers

4pts - 01:15:04
NameLeg TimeCumulative Time
Brian Rothery00:16:5400:16:54
Rob Bates00:16:5700:33:51
Neil Crocker00:19:2100:53:12
Alan Elliott00:21:5201:15:04
 

Vet Any Over 55

1. Bideford AC

12pts - 00:50:25
NameLeg TimeCumulative Time
Lorraine Clements00:18:0400:18:04
Pete Riggler00:16:4700:34:51
John Shapland00:15:3400:50:25

2. Torrington AC

10pts - 00:53:24
NameLeg TimeCumulative Time
Steve Hay00:16:3500:16:35
Les Reed00:17:2600:34:01
Nick Day00:19:2300:53:24

3. Fremington Trailblazers

8pts - 00:57:34
NameLeg TimeCumulative Time
Neil Crocker00:18:5400:18:54
Hugh Apperly00:17:5900:36:53
Sarah Crocker00:20:4100:57:34

4. Ilfracombe RC

6pts - 00:57:51
NameLeg TimeCumulative Time
Dave Irvine00:17:3300:17:33
Wendy Dale00:20:5400:38:27
Simon Whetter00:19:2400:57:51

5. North Devon RR

4pts - 00:59:12
NameLeg TimeCumulative Time
Steve Bennett00:18:4600:18:46
Chris Dent00:22:3800:41:24
Hugh Muirhead00:17:4800:59:12

6. South Molton Strugglers

2pts - 01:14:16
NameLeg TimeCumulative Time
Steve Hinchliffe00:29:5200:29:52
Georgie Cotton00:26:4400:56:36
Andrew Samuel00:17:4001:14:16
 

Senior Ladies

1. Ilfracombe RC

12pts - 00:47:39
NameLeg TimeCumulative Time
Claire Williamson00:16:4300:16:43
Beth Barrington00:16:1700:33:00
Mary Menon00:14:3900:47:39

2. Torrington AC

10pts - 00:49:48
NameLeg TimeCumulative Time
Marilyn Blair00:17:2000:17:20
Eliza Banbury00:16:3100:33:51
Eevee Banbury00:15:5700:49:48

3. Bideford AC

8pts - 00:51:18
NameLeg TimeCumulative Time
Sammy Antell00:15:1800:15:18
Leanne Glover00:16:2500:31:43
Alison Blackman00:19:3500:51:18

4. South Molton Strugglers

6pts - 00:54:01
NameLeg TimeCumulative Time
Agata Obidowicz00:18:2000:18:20
Heather Cooke00:18:0700:36:27
Abi Cooke00:17:3400:54:01

5. North Devon RR

4pts - 00:58:02
NameLeg TimeCumulative Time
Belinda George00:18:4500:18:45
Sam Baker00:19:1400:37:59
Bethan Bennett00:20:0300:58:02

6. Fremington Trailblazers

2pts - 00:58:34
NameLeg TimeCumulative Time
Claire Huczer00:19:1900:19:19
Siana Rockey00:19:0200:38:21
Claire Crew00:20:1300:58:34
 

Vet Ladies

1. Bideford AC

12pts - 00:47:24
NameLeg TimeCumulative Time
Jules Dixon00:14:5100:14:51
Jo Bedler00:16:2000:31:11
Tori Loze00:16:1300:47:24

2. Ilfracombe RC

10pts - 00:52:09
NameLeg TimeCumulative Time
Becky Williamson00:16:5500:16:55
Kajal Bailey00:18:1800:35:13
Helen Wright00:16:5600:52:09

3. North Devon RR

8pts - 00:56:37
NameLeg TimeCumulative Time
Zoe Betteridge00:17:5800:17:58
Katrina Smale00:21:0900:39:07
Jo Biederman00:17:3000:56:37

4. Torrington AC

6pts - 00:58:46
NameLeg TimeCumulative Time
L Kenneally00:18:4400:18:44
Laura Hobbs00:18:5400:37:38
C Harris00:21:0800:58:46

5. Fremington Trailblazers

4pts - 00:59:01
NameLeg TimeCumulative Time
Sharon Blythe00:18:4600:18:46
Jo Pepper00:20:2700:39:13
Michelle Parkes00:19:4800:59:01

6. South Molton Strugglers

2pts - 01:00:32
NameLeg TimeCumulative Time
Jo Bindloss Gibb00:21:1500:21:15
Paula Duffy00:20:5400:42:09
Tracey Pennington00:18:2301:00:32
 

Vet Ladies Over 50

1. Torrington AC

12pts - 00:59:26
NameLeg TimeCumulative Time
Steph Olliffe00:18:1900:18:19
Sue Martin00:22:4900:41:08
Marilyn Blair00:18:1800:59:26

2. Fremington Trailblazers

10pts - 01:04:41
NameLeg TimeCumulative Time
Sarah Crocker00:20:2000:20:20
Kate Vine00:20:3900:40:59
Ally Gruber00:23:4201:04:41

3. North Devon RR

8pts - 01:08:25
NameLeg TimeCumulative Time
Helen Rosevere00:24:1300:24:13
Fiona Wilkinson00:24:1200:48:25
Ruth Henry00:20:0001:08:25
 

Junior Boys

1. Bideford AC

12pts - 00:51:15
NameLeg TimeCumulative Time
Finn Tolson00:18:1000:18:10
Charlie Pilkington00:16:2800:34:38
Ben Tolson00:16:3700:51:15
 

Junior Mixed

1. Bideford AC

12pts - 00:52:23
NameLeg TimeCumulative Time
Jaden Rigler00:19:2300:19:23
Ailis Temple-Thurston00:18:2800:37:51
Jamie Milsom00:14:3200:52:23

2. Torrington AC

10pts - 01:00:41
NameLeg TimeCumulative Time
Harry Coad00:21:3100:21:31
Erin Rowtcliff00:20:2100:41:52
S Pateman00:18:4901:00:41

3. Fremington Trailblazers

8pts - 01:07:31
NameLeg TimeCumulative Time
Aidan Goody00:19:4700:19:47
Mei Smith00:19:5200:39:39
Lucy Biederman00:27:5201:07:31

B Teams

 

Senior Men - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Keith Shapland00:14:4500:14:45
Jim Kirk00:14:2800:29:13
Jamie Blackman00:14:4000:43:53
Ashley Jewell00:17:2101:01:14

2. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Ian Wallace00:14:3800:14:38
Matthew Waldron00:15:5400:30:32
Paul Brayley00:16:0100:46:33
Neil Brown00:18:5501:05:28

3. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Aaron Llewellyn00:16:2400:16:24
Gavin Burnside00:18:3400:34:58
Joe Mackenzie00:16:0200:51:00
Dan Murdoch00:14:5301:05:53
 

Vet Men - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Shaun Woodhead00:15:0300:15:03
Mark Curtis00:15:1400:30:17
Steve Turner00:15:2800:45:45
Carl Webb00:18:3401:04:19

2. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Richard Connett00:15:3100:15:31
Nik Whalley 00:16:5500:32:26
James Henderson00:19:5000:52:16
James Simmons00:16:5001:09:06

3. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Martin Luxton00:16:2700:16:27
Jeff Butler00:17:2700:33:54
Simon Scothorne00:16:4100:50:35
Pete Kniel00:19:0701:09:42

4. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Darren Vincent00:19:3600:19:36
Paul Cooper00:17:5000:37:26
Peter Addison00:20:1800:57:44
Doug Bolton00:17:1901:15:03
 

Vet Any Over 55 - B

1. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Jenny Stone00:25:1200:25:12
Caroline Bennett00:21:3700:46:49
Sue O'Grady00:25:4901:12:38
 

Senior Ladies - B

1. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Charlotte Jones00:18:2400:18:24
Debbie Green00:20:5700:39:21
Becky Williamson00:17:4200:57:03

2. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
Chloe Kenneally00:20:3700:20:37
L Kenneally00:19:4500:40:22
S Olliffe00:18:5700:59:19

3. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Amanda Britton00:21:1500:21:15
Amanda Adams00:25:4100:46:56
Agata Obidowicz00:21:1501:08:11

4. Fremington Trailblazers

NameLeg TimeCumulative Time
Milli Taylor00:25:4900:25:49
Amy Taylor00:23:5300:49:42
Kathryn Vale00:26:2101:16:03
 

Vet Ladies - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Michelle Bright00:18:1200:18:12
Candy Jewell00:20:4600:38:58
Sarah Tate00:18:2500:57:23

2. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Karley Fricker00:21:3500:21:35
Jenny Evans00:19:3400:41:09
Deborah Freeman00:19:2101:00:30

3. Fremington Trailblazers

NameLeg TimeCumulative Time
Sarah Ware00:20:2000:20:20
Jenny Pilkington00:20:5400:41:14
Hills Woolacott00:23:2001:04:34

4. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
Tess Anns00:19:2800:19:28
Sara Bright00:23:1000:42:38
Anthea Sussex00:23:1401:05:52

5. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Jackie Morris00:21:4400:21:44
Sally Tapp00:22:4400:44:28
Lisa Adamson00:22:1801:06:46

6. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Karen Bowden00:21:5900:21:59
Julie Young00:22:1900:44:18
Emma Hill00:23:0301:07:21
 

Vet Ladies Over 50 - B

1. Fremington Trailblazers

NameLeg TimeCumulative Time
Emma Buckingham00:26:1600:26:16
Sue Antell00:32:4200:58:58
Tracey Pope00:23:1701:22:15
 

Junior Boys - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Dylan Suggate00:18:1100:18:11
Evan Suggate00:18:1300:36:24
Fletcher Powe00:16:1300:52:37

C Teams

 

Senior Ladies - C

1. Fremington Trailblazers

NameLeg TimeCumulative Time
Clhoe Chzlo00:21:1800:21:18
Kathryn Golding00:22:5800:44:16
Katie Moreton00:25:3801:09:54
 

Vet Ladies - C

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Karen Shapland00:17:1400:17:14
Edwina Stevenson00:19:5200:37:06
Vicky Roper00:16:4700:53:53

2. Fremington Trailblazers

NameLeg TimeCumulative Time
Debbie Marteneuz00:28:3900:28:39
Debbie Chandler00:24:2200:53:01
Laura McWhinnie00:23:0201:16:03

Upcoming Meets

May
1
Round 1
South Molton Community College
May
21
Round 2
Fremington Trailblazers - Instow Cricket Club
Jun
4
Round 3
Ilfracombe - Football Club
Jun
18
Round 4
NDRR - Tarka Tennis
Jul
3
Round 5
Torrington - Rugby Club
Jul
24
Round 6
Bideford - Club house