Round 4: Torrington - Rugby Club

4th Jul 2018

 

Senior Men

1. Bideford AC

12pts - 00:52:26
NameLeg TimeCumulative Time
Flynn Jennings00:12:5100:12:51
Martin Edwards00:13:1700:26:08
Dan Mapp00:12:3000:38:38
Keith Shapland00:13:4800:52:26

2. South Molton Strugglers

10pts - 00:56:29
NameLeg TimeCumulative Time
Paul Cooke00:13:3700:13:37
Matthew Tapp00:14:1700:27:54
Ian Wallace00:14:1300:42:07
Paul Morgan00:14:2200:56:29

3. Torrington AC

8pts - 01:00:32
NameLeg TimeCumulative Time
Dom Scotting00:15:4100:15:41
Peter Coates00:15:0700:30:48
Ollie Kenneally00:15:1900:46:07
Carl Murphy00:14:2501:00:32

4. Ilfracombe RC

6pts - 01:00:43
NameLeg TimeCumulative Time
Tom Capron00:14:3500:14:35
Dan Murdoch00:14:0800:28:43
Leo Holroyd00:15:3900:44:22
Aaron Llewellyn00:16:2101:00:43

5. North Devon RR

4pts - 01:02:07
NameLeg TimeCumulative Time
Jason Dalling00:15:1100:15:11
Ben Clough00:14:5400:30:05
Aidan Harding00:15:4600:45:51
Ian Macbeth00:16:1601:02:07

6. Fremington Trailblazers

2pts - 01:16:04
NameLeg TimeCumulative Time
Brian Rothery00:16:4000:16:40
Sam Aston00:18:5100:35:31
Frazer Buckingham00:17:2300:52:54
Lui Issac00:23:1001:16:04
 

Vet Men

1. South Molton Strugglers

12pts - 00:57:17
NameLeg TimeCumulative Time
Mike Clark00:13:2300:13:23
Richard Connett00:15:2800:28:51
Steve Abel00:14:1300:43:04
David Cutler00:14:1300:57:17

2. Bideford AC

10pts - 00:59:08
NameLeg TimeCumulative Time
Gary Blight00:14:5900:14:59
James Jewell00:14:1900:29:18
Mark Curtis00:15:0200:44:20
Gary Suggate00:14:4800:59:08

3. North Devon RR

8pts - 01:00:04
NameLeg TimeCumulative Time
Phil Thorne00:13:2500:13:25
Ian Hindes00:14:1900:27:44
Bill Thorne00:17:0400:44:48
Stuart Talbert00:15:1601:00:04

4. Torrington AC

6pts - 01:05:19
NameLeg TimeCumulative Time
Carl Murphy00:14:2200:14:22
Jason Avery00:17:3900:32:01
Wayne Stapleton00:16:5900:49:00
Neil Reeby00:16:1901:05:19

5. Ilfracombe RC

4pts - 01:13:26
NameLeg TimeCumulative Time
Andrew Wooff00:15:1400:15:14
Alastair Newey00:15:1600:30:30
Simon Whetter00:19:2100:49:51
Pete Llamosa00:23:3501:13:26

6. Fremington Trailblazers

2pts - 01:18:51
NameLeg TimeCumulative Time
Alan Elliott00:21:3300:21:33
Paul Mitchell00:20:5000:42:23
Dave Barker00:17:5001:00:13
Pete Blythe00:18:3801:18:51
 

Vet Men Over 50

1. Ilfracombe RC

12pts - 01:05:26
NameLeg TimeCumulative Time
Pete Westmacott00:15:5200:15:52
Andrew Mansfield00:16:2900:32:21
Gary Jif Kemp00:17:4700:50:08
Gavin Burnside00:15:1801:05:26

2. North Devon RR

10pts - 01:05:52
NameLeg TimeCumulative Time
Simon Scotthorne00:15:3700:15:37
Bryan Abell00:15:1000:30:47
Jeff Butler00:17:0800:47:55
Pete Kniel00:17:5701:05:52

3. Fremington Trailblazers

8pts - 01:10:28
NameLeg TimeCumulative Time
Rob Bates00:17:1300:17:13
Frank Stone00:16:5500:34:08
Brian Rothery00:17:0700:51:15
Neil Crocker00:19:1301:10:28

4. Torrington AC

6pts - 01:12:08
NameLeg TimeCumulative Time
Richard Wilson00:16:5800:16:58
Keith Hoadley00:17:1700:34:15
Ian Snow00:21:0500:55:20
Steve Hay00:16:4801:12:08
 

Vet Any Over 55

1. Torrington AC

12pts - 00:53:17
NameLeg TimeCumulative Time
Steve Hay00:16:1700:16:17
Nick Day00:19:1800:35:35
Les Reed00:17:4200:53:17

2. Bideford AC

10pts - 00:54:03
NameLeg TimeCumulative Time
Edwina Stevenson00:19:0600:19:06
Lorraine Clements00:17:4300:36:49
Clive Bright00:17:1400:54:03

3. Fremington Trailblazers

8pts - 00:57:15
NameLeg TimeCumulative Time
Hugh Apperly00:18:1500:18:15
Neil Crocker00:18:4200:36:57
Sarah Crocker00:20:1800:57:15

4. South Molton Strugglers

6pts - 00:57:41
NameLeg TimeCumulative Time
Sid Kyte00:19:0400:19:04
Jo Bindloss Gibb00:21:5000:40:54
Andrew Samuel00:16:4700:57:41

5. Ilfracombe RC

4pts - 00:57:59
NameLeg TimeCumulative Time
Jeff Warren00:18:3200:18:32
Wendy Dale00:20:5900:39:31
Dave Irvine00:18:2800:57:59

6. North Devon RR

2pts - 00:59:27
NameLeg TimeCumulative Time
Hugh Muirhead00:17:4900:17:49
Steve Bennet00:18:3200:36:21
Chris Dent00:23:0600:59:27
 

Senior Ladies

1. Torrington AC

12pts - 00:48:17
NameLeg TimeCumulative Time
O Wilson00:15:4900:15:49
Marilyn Blair00:17:1800:33:07
Eevee Banbury00:15:1000:48:17

2. Ilfracombe RC

10pts - 00:49:31
NameLeg TimeCumulative Time
Mary Menon00:14:3400:14:34
Charlotte Jones00:18:0900:32:43
Claire Williamson00:16:4800:49:31

3. Bideford AC

8pts - 00:51:53
NameLeg TimeCumulative Time
Sammy Antell00:15:2900:15:29
Leanne Glover00:16:4900:32:18
Alison Blackman00:19:3500:51:53

4. South Molton Strugglers

6pts - 00:53:56
NameLeg TimeCumulative Time
Polly Goodman00:16:1900:16:19
Stacey Parker00:19:2500:35:44
Heather Cooke00:18:1200:53:56

5. North Devon RR

4pts - 00:59:14
NameLeg TimeCumulative Time
Jo Jones00:19:0100:19:01
Belinda George00:19:3100:38:32
Sam Baker00:20:4200:59:14

6. Fremington Trailblazers

2pts - 00:59:30
NameLeg TimeCumulative Time
Jenny Pilkington00:20:0700:20:07
Claire Crew00:20:1100:40:18
Siana Rockey00:19:1200:59:30
 

Vet Ladies

1. Bideford AC

12pts - 00:46:50
NameLeg TimeCumulative Time
Julie Dixon00:14:3400:14:34
Jo Bedler00:16:0300:30:37
Tori Loze00:16:1300:46:50

2. Ilfracombe RC

10pts - 00:48:33
NameLeg TimeCumulative Time
Becky Williamson00:16:0400:16:04
Helen Wright00:16:2100:32:25
Beth Barrington00:16:0800:48:33

3. North Devon RR

8pts - 00:53:53
NameLeg TimeCumulative Time
Zoe Betteridge00:17:1900:17:19
Jo Biederman00:16:5800:34:17
Katrina Smale00:19:3600:53:53

4. Torrington AC

6pts - 00:55:08
NameLeg TimeCumulative Time
L Kenneally00:18:2200:18:22
Jo Pateman00:18:5000:37:12
Steph Olliffe00:17:5600:55:08

5. Fremington Trailblazers

4pts - 00:59:12
NameLeg TimeCumulative Time
Jo Pepper00:20:2500:20:25
Michelle Mac00:19:4400:40:09
Sharon Blythe00:19:0300:59:12

6. South Molton Strugglers

2pts - 01:05:42
NameLeg TimeCumulative Time
Kate Kilburn00:22:4900:22:49
Karen Bowden00:21:5000:44:39
Bridget Hardy00:21:0301:05:42
 

Vet Ladies Over 50

1. Torrington AC

12pts - 01:01:15
NameLeg TimeCumulative Time
Michaela Hillman00:20:1100:20:11
Pauline Pyke00:19:0300:39:14
N Morris00:22:0101:01:15

2. North Devon RR

10pts - 01:04:55
NameLeg TimeCumulative Time
Karen Grant00:19:5100:19:51
Ruth Henry00:20:0700:39:58
Sue O'Grady00:24:5701:04:55

3. Fremington Trailblazers

8pts - 01:13:54
NameLeg TimeCumulative Time
Tracey Pope00:23:3700:23:37
Emma Buckingham00:26:0200:49:39
Ally Gruber00:24:1501:13:54
 

Junior Mixed

1. Bideford AC

12pts - 00:49:49
NameLeg TimeCumulative Time
Ailis Temple-Thurston00:18:0800:18:08
Charlie Pilkington00:16:5300:35:01
Jamie Milsom00:14:4800:49:49

2. Torrington AC

10pts - 00:58:58
NameLeg TimeCumulative Time
E Banbury00:17:4700:17:47
E Rowtcliff00:20:1300:38:00
H Coad00:20:5800:58:58

B Teams

 

Senior Men - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Aaron Kearney00:13:4000:13:40
Ashley Jewell00:16:5100:30:31
Jim Kirk00:14:1600:44:47
Jamie Blackman00:14:5000:59:37

2. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
Sam Wood00:15:4000:15:40
Euan Kernahan00:15:0400:30:44
Dom Scotting00:16:1000:46:54
Curtis Pyke00:16:2301:03:17

3. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
James McKibbin00:14:3300:14:33
Phil Rycroft00:25:3300:40:06
Grant Parker00:16:1300:56:19
Paul Cooke00:14:5701:11:16
 

Vet Men - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Chris Stone00:15:2100:15:21
Andy Pearson00:16:2700:31:48
Steve Turner00:15:2700:47:15
Gary Blight00:15:2601:02:41

2. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Martin Luxton00:17:0600:17:06
Colin Williams00:18:1700:35:23
Phil Thorne00:14:0900:49:32
Darren Irwin00:20:4501:10:17

3. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
James Henderson00:19:2900:19:29
Neil Partridge00:18:0600:37:35
James Simmons00:16:2400:53:59
Richard Connett00:17:5301:11:52

4. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Gavin Burnside00:19:3100:19:31
Sandy Anderson00:21:1600:40:47
Peter Addison00:20:3001:01:17
Pete Westmacott00:16:5701:18:14
 

Senior Ladies - B

1. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Alice Bradley00:19:5000:19:50
Hayley Whetter00:20:0100:39:51
Mary Menon00:17:4300:57:34

2. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
L Morrish00:23:4900:23:49
Chloe Kenneally00:20:5200:44:41
O Wilson00:16:3501:01:16

3. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Bethan Bennett00:20:1600:20:16
Jackie Morris00:21:4800:42:04
Lisa Adamson00:21:5701:04:01

4. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Sue Carter00:27:2300:27:23
Amanda Adams00:25:3400:52:57
Polly Goodman00:17:1501:10:12

5. Fremington Trailblazers

NameLeg TimeCumulative Time
Amy Taylor00:25:0500:25:05
Katie Moreton00:25:3200:50:37
Kathryn Vale00:25:4801:16:25
 

Vet Ladies - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Michelle Bright00:17:5300:17:53
Candy Jewell00:19:3000:37:23
Karen Shapland00:17:1100:54:34

2. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Deborah Freeman00:19:2200:19:22
Karley Fricker00:23:5000:43:12
Becky Williamson00:17:0901:00:21

3. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
Tess Anns00:19:2500:19:25
C Williams00:19:5000:39:15
Nat Banbury00:24:0901:03:24

4. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Shell Hindes00:23:0500:23:05
Jenny Stone00:25:4200:48:47
Zoe Betteridge00:18:0601:06:53

5. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Julie Young00:21:5400:21:54
Sam Fook00:23:2800:45:22
Amanda Britton00:21:5501:07:17

6. Fremington Trailblazers

NameLeg TimeCumulative Time
Kate Sloman00:25:0500:25:05
Laura McWhinnie00:23:2400:48:29
Kathryn Golding00:23:3801:12:07
 

Junior Mixed - B

1. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
D Costello00:16:2800:16:28
S Pateman00:17:4300:34:11
E Banbury00:18:4800:52:59

C Teams

 

Senior Men - C

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Gary Suggate00:16:4100:16:41
Dave Spencer00:14:3200:31:13
Flynn Jennings00:14:0100:45:14
Andy Pearson00:16:5901:02:13
 

Senior Ladies - C

1. Fremington Trailblazers

NameLeg TimeCumulative Time
Sharon Blythe00:18:0000:18:00
Milli Taylor00:24:3800:42:38
Lucy Biederman00:27:1401:09:52

Upcoming Meets

No upcoming meets