Round 5: Bideford - Club house

26th Jul 2017

 

Senior Men

1. Bideford AC

12pts - 00:53:18
NameLeg TimeCumulative Time
Brendon Patton00:13:2100:13:21
Dan Mapp00:12:5700:26:18
Mark Jenkin00:12:4400:39:02
Aaron Kearney00:14:1600:53:18

2. South Molton Strugglers

10pts - 00:54:58
NameLeg TimeCumulative Time
Michal Lesniak00:13:3100:13:31
James Stanley00:14:0500:27:36
Dan Nettlefield00:13:4900:41:25
Paul Cooke00:13:3300:54:58

3. Ilfracombe RC

8pts - 00:58:21
NameLeg TimeCumulative Time
Chris Broome00:14:0500:14:05
Dan Murdoch00:14:3800:28:43
Joe Mackenzie00:14:2800:43:11
Tom Capron00:15:1000:58:21

4. North Devon RR

6pts - 01:01:08
NameLeg TimeCumulative Time
Ian Macbeth00:15:1400:15:14
Stuart Boom00:14:4000:29:54
Bryan Abell00:15:4000:45:34
Simon Scothorne00:15:3401:01:08

5. Torrington AC

4pts - 01:01:40
NameLeg TimeCumulative Time
Euan Kernahan00:15:0000:15:00
Tom Poland00:15:5700:30:57
Carl Murphy00:14:3900:45:36
Sam Wood00:16:0401:01:40
 

Vet Men

1. Bideford AC

12pts - 00:59:44
NameLeg TimeCumulative Time
Gary Suggate00:15:0400:15:04
James Jewell00:15:0400:30:08
Andy Pearson00:16:0300:46:11
Ian Gooding00:13:3300:59:44

2. Ilfracombe RC

10pts - 01:02:35
NameLeg TimeCumulative Time
Gavin Burnside00:15:4200:15:42
David Garcia00:14:4800:30:30
Andrew Wooff00:15:5700:46:27
Pete Westmacott00:16:0801:02:35

3. South Molton Strugglers

8pts - 01:06:21
NameLeg TimeCumulative Time
Mike Clark00:13:5800:13:58
James Simmons00:17:0000:30:58
Neil Partridge00:18:2400:49:22
Nik Whalley 00:16:5901:06:21

4. Torrington AC

6pts - 01:07:33
NameLeg TimeCumulative Time
Neil Reeby00:16:1000:16:10
Jason Avery00:17:0500:33:15
Wayne Stapleton00:16:5000:50:05
Keith Hoadley00:17:2801:07:33

5. North Devon RR

4pts - 01:11:04
NameLeg TimeCumulative Time
Simon Scothorne00:15:2500:15:25
Pete Kniel00:18:5600:34:21
Darren Irwin00:19:5300:54:14
Jeff Butler00:16:5001:11:04
 

Vet Men Over 50

1. Bideford AC

12pts - 01:07:12
NameLeg TimeCumulative Time
Pete Riggler00:16:2200:16:22
Carl Webb00:18:3600:34:58
Simon Edney00:16:3500:51:33
Chris Stone00:15:3901:07:12

2. Ilfracombe RC

10pts - 01:13:08
NameLeg TimeCumulative Time
Pete Westmacott00:17:1800:17:18
Jeff Warren00:18:4300:36:01
Peter Addison00:20:5200:56:53
Gavin Burnside00:16:1501:13:08

3. South Molton Strugglers

8pts - 01:14:05
NameLeg TimeCumulative Time
Andrew Samuel00:16:5500:16:55
Sid Kyte00:17:3500:34:30
Phil Pennington00:18:4300:53:13
Ted Townsend00:20:5201:14:05
 

Vet Any Over 55

1. Torrington AC

12pts - 00:51:42
NameLeg TimeCumulative Time
Steve Hay00:16:3400:16:34
Nick Kernahan00:17:1700:33:51
Les Reed00:17:5100:51:42

2. North Devon RR

10pts - 00:58:11
NameLeg TimeCumulative Time
Hew Muirhead00:17:2900:17:29
Chris Dent00:21:1000:38:39
Alan Nicol00:19:3200:58:11

3. South Molton Strugglers

8pts - 01:06:14
NameLeg TimeCumulative Time
Ted Townsend00:21:4800:21:48
Sue Carter00:26:4900:48:37
Andrew Samuel00:17:3701:06:14
 

Senior Ladies

1. Ilfracombe RC

12pts - 00:46:44
NameLeg TimeCumulative Time
Beth Barrington00:15:3400:15:34
Becky Williamson00:16:2800:32:02
Mary Menon00:14:4200:46:44

2. Torrington AC

10pts - 00:55:49
NameLeg TimeCumulative Time
Conagh Wilson00:16:4800:16:48
Lisa Lee00:18:3400:35:22
Alice Allbrook00:20:2700:55:49

3. Bideford AC

8pts - 00:56:52
NameLeg TimeCumulative Time
Leanne Glover00:18:4200:18:42
Lola Colvin00:18:4600:37:28
Ali Apps00:19:2400:56:52

4. South Molton Strugglers

6pts - 00:57:10
NameLeg TimeCumulative Time
Tracey Pennington00:18:3700:18:37
Stacey Parker00:19:1500:37:52
Caroline Shapland00:19:1800:57:10

5. North Devon RR

4pts - 01:05:17
NameLeg TimeCumulative Time
Ruth Henry00:20:0800:20:08
Bethan Bennett00:22:4400:42:52
Caroline Bennett00:22:2501:05:17
 

Vet Ladies

1. Bideford AC

12pts - 00:51:30
NameLeg TimeCumulative Time
Michelle Bright00:18:0100:18:01
Lorraine Clements00:17:0300:35:04
Jo Bedler00:16:2600:51:30

2. Ilfracombe RC

10pts - 00:52:10
NameLeg TimeCumulative Time
Zoe Bullamore00:18:1500:18:15
Helen Wright00:16:4600:35:01
Kajal Bailey00:17:0900:52:10

3. Torrington AC

8pts - 00:52:58
NameLeg TimeCumulative Time
Marilyn Blair00:17:1900:17:19
Lorraine Keneally00:17:3900:34:58
Steph Olliffe00:18:0000:52:58

4. South Molton Strugglers

6pts - 01:11:18
NameLeg TimeCumulative Time
Rachel Williams00:24:2700:24:27
Jo Bradley00:21:1900:45:46
Sam Fook00:25:3201:11:18
 

Vet Ladies Over 50

1. Torrington AC

12pts - 01:02:19
NameLeg TimeCumulative Time
Pauline Pyke00:19:3400:19:34
Michaela Hillman00:21:4100:41:15
Sue Martin00:21:0401:02:19

2. South Molton Strugglers

10pts - 01:09:19
NameLeg TimeCumulative Time
Karen Bowden00:21:0400:21:04
Jo Bindloss Gibb00:22:0700:43:11
Amanda Adams00:26:0801:09:19
 

Junior Boys

1. Bideford AC

12pts - 00:50:30
NameLeg TimeCumulative Time
Evan Suggate00:16:1700:16:17
James Evans00:18:2300:34:40
Cohen Phillips00:15:5000:50:30
 

Junior Girls

1. Bideford AC

12pts - 00:56:00
NameLeg TimeCumulative Time
Taryn Powe00:18:2300:18:23
Madison Tate00:20:2300:38:46
Elena Christley00:17:1400:56:00
 

Junior Mixed

1. Bideford AC

12pts - 00:49:48
NameLeg TimeCumulative Time
Charlie Pilkington00:15:5700:15:57
Amelia Dennis00:18:1900:34:16
Jamie Milsom00:15:3200:49:48

B Teams

 

Senior Men - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Ronnie Richmond00:13:1600:13:16
Jamie Blackman00:14:2100:27:37
Martin Edwards00:13:5700:41:34
Jim Kirk00:14:5500:56:29

2. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
James McKibbin00:16:0600:16:06
Richard Connett00:16:1500:32:21
Paul Morgan00:14:5400:47:15
Matthew Tapp00:14:3901:01:54

3. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Emlyn Pearce00:17:1300:17:13
Leo Holroyd00:17:3900:34:52
Danny Lee00:19:4700:54:39
Mike Robinson00:17:4101:12:20
 

Vet Men - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Martin Colwill00:14:1400:14:14
Clive Bright00:16:5700:31:11
Gary Suggate00:16:0200:47:13
James Jewell00:15:2401:02:37
 

Vet Any Over 55 - B

1. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
Les Reed00:17:3500:17:35
Dave Anderson00:22:3800:40:13
Martin Warren00:18:3800:58:51
 

Senior Ladies - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Sammy Antell00:18:0100:18:01
Sarah Tate00:19:4800:37:49
Sara Colvin 00:18:0900:55:58

2. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Deborah Freeman00:20:0800:20:08
Alice Bradley00:20:3700:40:45
Beth Barrington00:16:3200:57:17

3. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Julie Young00:23:1700:23:17
Amy Latham00:27:2800:50:45
Sarah Smith00:21:2601:12:11
 

Vet Ladies - B

1. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
Sarah Bright00:25:0600:25:06
Anthea Sussex00:23:4500:48:51
Ali Leverton00:23:1901:12:10

C Teams

 

Senior Men - C

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Gary Blight00:15:5500:15:55
Aaron Kearney00:17:0900:33:04
Brendon Patton00:14:0400:47:08
Jamie Blackman00:15:1901:02:27

2. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Michael Welch00:16:3300:16:33
Michal Lesniak00:14:1800:30:51
James McKibbin00:17:4300:48:34
James Simmons00:17:4701:06:21
 

Senior Ladies - C

1. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
Mandy Sanders00:19:0300:19:03
Tracey Williams00:27:1600:46:19
Pam Harvey00:27:4701:14:06
 

Vet Ladies - C

1. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
Jules Rees00:25:0600:25:06
Jacqui Couch00:23:3100:48:37
Rachel Fuller00:23:3301:12:10

Upcoming Meets

No upcoming meets