Round 4: Torrington - Rugby Club

5th Jul 2017

 

Senior Men

1. Bideford AC

12pts - 00:52:46
NameLeg TimeCumulative Time
Flynn Jennings00:13:1600:13:16
Mark Jenkin00:12:2100:25:37
Aaron Kearney00:13:4600:39:23
Keith Shapland00:13:2300:52:46

2. South Molton Strugglers

10pts - 00:54:53
NameLeg TimeCumulative Time
Paul Cooke00:13:1900:13:19
James Stanley00:14:0800:27:27
Dan Nettlefield00:13:5400:41:21
Michal Lesniak00:13:3200:54:53

3. Ilfracombe RC

8pts - 00:58:32
NameLeg TimeCumulative Time
Tom Capron00:14:4600:14:46
Joe Mackenzie00:13:4800:28:34
Dan Murdoch00:14:0800:42:42
Chris Lynch00:15:5000:58:32

4. Torrington AC

6pts - 01:00:43
NameLeg TimeCumulative Time
Ollie Kenneally00:14:4400:14:44
Euan Kernahan00:15:2300:30:07
Dom Scotting00:14:4400:44:51
Sam Wood00:15:5201:00:43

5. North Devon RR

4pts - 01:04:20
NameLeg TimeCumulative Time
Ian Macbeth00:14:4200:14:42
Stuart Boom00:14:5000:29:32
Rich Kirton00:16:4600:46:18
Adam Davey00:18:0201:04:20
 

Vet Men

1. Bideford AC

12pts - 00:56:38
NameLeg TimeCumulative Time
Gary Suggate00:14:2600:14:26
Ian Gooding00:13:0100:27:27
James Jewell00:14:4000:42:07
Peter Hockin00:14:3100:56:38

2. Ilfracombe RC

10pts - 01:01:56
NameLeg TimeCumulative Time
Gavin Burnside00:14:5600:14:56
Kevin Reed00:14:3700:29:33
Pete Westmacott00:16:3300:46:06
Andrew Wooff00:15:5001:01:56

3. Torrington AC

8pts - 01:06:42
NameLeg TimeCumulative Time
Shaun Kenneally00:16:5600:16:56
Carl Murphy00:14:4000:31:36
Wayne Stapleton00:17:0900:48:45
Jason Avery00:17:5701:06:42

4. South Molton Strugglers

6pts - 01:07:37
NameLeg TimeCumulative Time
David Cutler00:14:1600:14:16
Nik Whalley 00:17:3300:31:49
Neil Partridge00:17:5600:49:45
Chris Simpson00:17:5201:07:37

5. North Devon RR

4pts - 01:14:20
NameLeg TimeCumulative Time
Gary Lowson00:17:2100:17:21
Nick Moore00:20:5700:38:18
Darren Irwin00:19:0500:57:23
Bill Thorne00:16:5701:14:20
 

Vet Men Over 50

1. Bideford AC

12pts - 01:05:13
NameLeg TimeCumulative Time
Clive Bright00:16:4600:16:46
Simon Edney00:16:1400:33:00
Chris Stone00:15:3200:48:32
Pete Riggler00:16:4101:05:13

2. North Devon RR

10pts - 01:08:55
NameLeg TimeCumulative Time
Simon Scotthorne00:15:2400:15:24
Chris Dent00:21:0800:36:32
Jeff Butler00:16:4300:53:15
Bryan Abell00:15:4001:08:55

3. Torrington AC

8pts - 01:15:26
NameLeg TimeCumulative Time
Martin Warren00:18:2200:18:22
Dave Anderson00:22:2000:40:42
Steve Hay00:16:3000:57:12
Keith Hoadley00:18:1401:15:26

4. South Molton Strugglers

6pts - 01:20:12
NameLeg TimeCumulative Time
Sid Kyte00:17:0700:17:07
Ted Townsend00:21:2300:38:30
Geoff Adams00:24:2901:02:59
Andrew Samuel00:17:1301:20:12
 

Vet Any Over 55

1. Torrington AC

12pts - 00:53:32
NameLeg TimeCumulative Time
Les Reed00:17:0900:17:09
Nick Kernaham00:17:0200:34:11
Ian Snow00:19:2100:53:32

2. North Devon RR

10pts - 00:55:37
NameLeg TimeCumulative Time
Alan Nicol00:18:5600:18:56
Stephen Bennett00:18:2400:37:20
Hew Muirhead00:18:1700:55:37

3. South Molton Strugglers

8pts - 01:07:02
NameLeg TimeCumulative Time
Andrew Samuel00:16:3600:16:36
Ken Harrison00:25:1000:41:46
Phil Rycroft00:25:1601:07:02
 

Senior Ladies

1. Ilfracombe RC

12pts - 00:46:21
NameLeg TimeCumulative Time
Mary Menon00:14:3100:14:31
Helen Wright00:15:5600:30:27
Beth Barrington00:15:5400:46:21

2. Torrington AC

10pts - 00:52:53
NameLeg TimeCumulative Time
Conagh Wilson00:16:3000:16:30
Eliza Banbury00:17:3600:34:06
Lisa Lee00:18:4700:52:53

3. South Molton Strugglers

8pts - 00:52:59
NameLeg TimeCumulative Time
Agata Obidowicz00:16:1100:16:11
Stacey Parker00:18:4500:34:56
Juliette Matthews00:18:0300:52:59

4. Bideford AC

6pts - 00:57:34
NameLeg TimeCumulative Time
Leaha Davey00:18:1600:18:16
Gemma Steele00:19:5000:38:06
Ali Apps00:19:2800:57:34

5. North Devon RR

4pts - 00:58:05
NameLeg TimeCumulative Time
Sam Baker00:18:2800:18:28
Bethan Bennett00:22:2700:40:55
Jo Biederman00:17:1000:58:05
 

Vet Ladies

1. Ilfracombe RC

12pts - 00:51:11
NameLeg TimeCumulative Time
Zoe Bullamore00:17:5900:17:59
Kajal Bailey00:17:0400:35:03
Becky Williamson00:16:0800:51:11

2. Torrington AC

10pts - 00:51:53
NameLeg TimeCumulative Time
Marilyn Blair00:16:3000:16:30
Lorraine Keneally00:17:4900:34:19
Steph Olliffe00:17:3400:51:53

3. Bideford AC

8pts - 00:52:34
NameLeg TimeCumulative Time
Jo Bedler00:16:3700:16:37
Michelle Bright00:17:5000:34:27
Sara Colvin 00:18:0700:52:34

4. South Molton Strugglers

6pts - 01:01:52
NameLeg TimeCumulative Time
Jo Sleep00:17:3800:17:38
Kiara Gorst00:21:0600:38:44
Emma Hill00:23:0801:01:52

5. North Devon RR

4pts - 01:05:05
NameLeg TimeCumulative Time
Karen Grant00:21:1400:21:14
Lisa Adamson00:22:3200:43:46
Caroline Bennett00:21:1901:05:05
 

Vet Ladies Over 50

1. Torrington AC

12pts - 01:00:12
NameLeg TimeCumulative Time
Pauline Pyke00:18:1700:18:17
Michaela Hillman00:20:4000:38:57
Sue Martin00:21:1501:00:12

2. South Molton Strugglers

10pts - 01:08:35
NameLeg TimeCumulative Time
Jo Bindloss Gibb00:21:1000:21:10
Karen Bowden00:21:2700:42:37
Amanda Adams00:25:5801:08:35
 

Junior Boys

1. Bideford AC

12pts - 00:55:58
NameLeg TimeCumulative Time
Finn Tolson00:17:2300:17:23
James Evans00:19:3000:36:53
Fletcher Powe00:19:0500:55:58
 

Junior Girls

1. Bideford AC

12pts - 00:56:31
NameLeg TimeCumulative Time
Elena Christley00:17:0600:17:06
Madison Tate00:20:0700:37:13
Nell Gierke00:19:1800:56:31

B Teams

 

Senior Men - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Jamie Blackman00:14:1800:14:18
Gary Blight00:16:1400:30:32
Dave Spencer00:14:4600:45:18
Dale Wilson00:17:4401:03:02

2. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Richard Connett00:15:4200:15:42
Paul Morgan00:14:2900:30:11
Matthew Waldron00:16:0100:46:12
Dan Nettlefield00:17:0601:03:18

3. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
Dave Lee00:16:2700:16:27
Jason Avery00:17:2600:33:53
Neil Reeby00:16:4200:50:35
Martin Warren00:18:5801:09:33

4. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Jeff Warren00:17:4600:17:46
Emlyn Pearce00:17:2700:35:13
Peter Addison00:20:4200:55:55
Tom Capron00:16:1201:12:07
 

Senior Ladies - B

1. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Alice Bradley00:20:2300:20:23
Maria Fitzgerald00:19:4900:40:12
Mary Menon00:15:1100:55:23

2. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
Nat Banbury00:19:2400:19:24
Mandy Sanders00:19:2200:38:46
Liz Nabb00:18:3600:57:22

3. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Julie Young00:23:2700:23:27
Sam Fook00:26:1200:49:39
Agata Obidowicz00:17:0901:06:48
 

Vet Ladies - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Sara Colvin 00:18:0800:18:08
Sarah Tate00:19:5500:38:03
Edwina Stevenson00:19:4800:57:51

2. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
J Couch00:21:5500:21:55
Mags Zahira00:21:1500:43:10
Tess Anns00:19:3501:02:45

C Teams

 

Senior Men - C

1. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
James McKibbin00:15:0700:15:07
Paul Brayley00:15:3100:30:38
Grant Parker00:15:1000:45:48
Paul Cooke00:14:2301:00:11

2. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Ben Tolson00:15:5800:15:58
Rupert Pocock00:15:0100:30:59
Jamie Milsom00:16:5800:47:57
Charlie Pilkington00:16:1901:04:16
 

Vet Ladies - C

1. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
J Alford00:22:0300:22:03
Pam Harvey00:27:2200:49:25
Tracey Williams00:28:0801:17:33

Upcoming Meets

Jul
15
Round 6
Bideford AAC - CANCELLED