Round 3: NDRR - Tarka Tennis

21st Jun 2017

 

Senior Men

1. Bideford AC

12pts - 00:47:59
NameLeg TimeCumulative Time
Brendon Patton00:12:0900:12:09
Dan Mapp00:12:0400:24:13
Keith Shapland00:12:1600:36:29
Mark Jenkin00:11:3000:47:59

2. South Molton Strugglers

10pts - 00:52:04
NameLeg TimeCumulative Time
Dan Nettlefield00:13:0500:13:05
James Stanley00:12:5300:25:58
Matthew Tapp00:13:0600:39:04
Ashley Bond00:13:0000:52:04

3. Ilfracombe RC

8pts - 00:58:01
NameLeg TimeCumulative Time
Chris Lynch00:13:5900:13:59
Tom Capron00:13:5300:27:52
Emlyn Pearce00:15:4800:43:40
Gavin Burnside00:14:2100:58:01

4. North Devon RR

6pts - 00:58:52
NameLeg TimeCumulative Time
Stuart Boom00:13:0200:13:02
Ian Macbeth00:13:5500:26:57
Adam Davie00:17:0300:44:00
Rich Kirton00:14:5200:58:52

5. Torrington AC

4pts - 01:01:02
NameLeg TimeCumulative Time
Euan Kernahan00:13:4500:13:45
Jason Avery00:15:4100:29:26
Wayne Stapleton00:16:0200:45:28
Neil Reeby00:15:3401:01:02
 

Vet Men

1. Bideford AC

12pts - 00:52:53
NameLeg TimeCumulative Time
Martin Colwill00:12:4900:12:49
Ian Gooding00:12:0700:24:56
Andy Pearson00:14:3500:39:31
Gary Suggate00:13:2200:52:53

2. Ilfracombe RC

10pts - 00:55:40
NameLeg TimeCumulative Time
Gavin Burnside00:13:5100:13:51
Andrew Wooff00:14:2000:28:11
David Garcia00:13:4400:41:55
Kevin Reed00:13:4500:55:40

3. South Molton Strugglers

8pts - 00:58:03
NameLeg TimeCumulative Time
Mike Clark00:12:2400:12:24
Chris Simpson00:15:0000:27:24
James Simmons00:15:1300:42:37
Nik Whalley 00:15:2600:58:03

4. North Devon RR

6pts - 01:08:44
NameLeg TimeCumulative Time
Pete Kniel00:17:0900:17:09
Gary Laws00:15:4600:32:55
Nick Moore00:18:3500:51:30
Darren Irwin00:17:1401:08:44
 

Vet Men Over 50

1. Bideford AC

12pts - 00:58:45
NameLeg TimeCumulative Time
Pete Hockin00:13:2600:13:26
Peter Rigler00:14:5600:28:22
Clive Bright00:15:1700:43:39
Simon Edney00:15:0600:58:45

2. North Devon RR

10pts - 01:03:18
NameLeg TimeCumulative Time
Simon Scothorne00:14:0300:14:03
Chris Dent00:19:3500:33:38
Jeff Butler00:15:1700:48:55
Bryan Abell00:14:2301:03:18

3. Torrington AC

8pts - 01:07:22
NameLeg TimeCumulative Time
Martin Warren00:16:2700:16:27
Richard Wilson00:15:2800:31:55
Ian Snow00:19:1600:51:11
Les Reed00:16:1101:07:22
 

Vet Any Over 55

1. Torrington AC

12pts - 00:48:21
NameLeg TimeCumulative Time
Les Reed00:15:5000:15:50
Nick Kernaham00:15:3400:31:24
Martin Warren00:16:5700:48:21

2. North Devon RR

10pts - 00:49:23
NameLeg TimeCumulative Time
Alan Nicol00:16:5500:16:55
Hew Muirhead00:15:5000:32:45
Stephen Bennett00:16:3800:49:23

3. South Molton Strugglers

8pts - 00:55:46
NameLeg TimeCumulative Time
Andrew Samuel00:15:5400:15:54
Phil Rycroft00:20:4400:36:38
Ted Townsend00:19:0800:55:46
 

Senior Ladies

1. Ilfracombe RC

12pts - 00:46:05
NameLeg TimeCumulative Time
Kajal Bailey00:15:3200:15:32
Becky Williamson00:15:0500:30:37
Helen Wright00:15:2800:46:05

2. Torrington AC

10pts - 00:46:30
NameLeg TimeCumulative Time
Eliza Banbury00:15:2100:15:21
Eevee Banbury00:13:5200:29:13
Lisa Lee00:17:1700:46:30

3. South Molton Strugglers

8pts - 00:48:34
NameLeg TimeCumulative Time
Agata Obidowicz00:15:1200:15:12
Stacey Parker00:17:0400:32:16
Juliette Matthews00:16:1800:48:34

4. North Devon RR

6pts - 00:51:54
NameLeg TimeCumulative Time
Jo Biederman00:15:4200:15:42
Sam Baker00:16:1100:31:53
Bethan Bennett00:20:0100:51:54

5. Bideford AC

4pts - 00:54:08
NameLeg TimeCumulative Time
Leaha Davey00:17:0200:17:02
Ali Apps00:17:2900:34:31
Sammy Antell00:19:3700:54:08
 

Vet Ladies

1. Ilfracombe RC

12pts - 00:44:54
NameLeg TimeCumulative Time
Zoe Bullamore00:16:5600:16:56
Beth Barrington00:14:2000:31:16
Mary Menon00:13:3800:44:54

2. Torrington AC

10pts - 00:47:41
NameLeg TimeCumulative Time
Marilyn Blair00:15:1000:15:10
Lorraine Keneally00:15:5300:31:03
Steph Olliffe00:16:3800:47:41

3. Bideford AC

8pts - 00:47:56
NameLeg TimeCumulative Time
Michelle Bright00:16:2200:16:22
Lorraine Clements00:16:1700:32:39
Jo Bedler00:15:1700:47:56

4. South Molton Strugglers

6pts - 00:52:51
NameLeg TimeCumulative Time
Tracey Pennington00:17:1300:17:13
Tanya Marrow00:18:1400:35:27
Tina McCracken00:17:2400:52:51

5. North Devon RR

4pts - 00:57:46
NameLeg TimeCumulative Time
Lisa Adamson00:20:3300:20:33
Shell Hindes00:21:2500:41:58
Jo Biederman00:15:4800:57:46
 

Vet Ladies Over 50

1. Torrington AC

12pts - 00:52:38
NameLeg TimeCumulative Time
Conagh Wilson00:15:2100:15:21
Pauline Pyke00:18:0600:33:27
Michaela Hillman00:19:1100:52:38

2. North Devon RR

10pts - 00:55:52
NameLeg TimeCumulative Time
Ruth Henry00:18:3300:18:33
Barbera Nicol00:18:2200:36:55
Caroline Bennett00:18:5700:55:52

3. South Molton Strugglers

8pts - 01:03:51
NameLeg TimeCumulative Time
Karen Bowden00:18:4500:18:45
Sue Carter00:24:5100:43:36
Jo Bindloss Gibb00:20:1501:03:51
 

Junior Boys

1. Bideford AC

12pts - 00:46:59
NameLeg TimeCumulative Time
Finn Tolson00:16:5900:16:59
Charlie Pilkington00:14:3700:31:36
Ben Tolson00:15:2300:46:59
 

Junior Girls

1. Bideford AC

12pts - 00:49:06
NameLeg TimeCumulative Time
Taryn Powe00:16:3300:16:33
Amelia Dennis00:16:1500:32:48
Elena Christley00:16:1800:49:06

B Teams

 

Senior Men - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Ronnie Richmond00:12:5600:12:56
Jamie Blackman00:13:2100:26:17
Jim Kirk00:13:0800:39:25
Flynn Jennings00:12:2800:51:53

2. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Michal Lesniak00:12:4300:12:43
Paul Brayley00:14:1700:27:00
Tim Baker00:15:4700:42:47
Phil Pennington00:16:5200:59:39

3. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
Neil Reeby00:15:0500:15:05
Peter Coates00:13:4900:28:54
Euan Kernahan00:15:1300:44:07
Jason Avery00:16:3001:00:37

4. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Jeff Warren00:16:2700:16:27
Peter Addison00:19:1500:35:42
Chris Lynch00:15:1200:50:54
Andrew Wooff00:15:0701:06:01
 

Vet Men - B

1. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Grant Parker00:14:2700:14:27
Richard Connett00:14:0800:28:35
Paul Cooke00:12:4100:41:16
Michal Lesniak00:12:5700:54:13
 

Senior Ladies - B

1. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
Nat Banbury00:18:3900:18:39
Pam Harvey00:23:5000:42:29
Conagh Wilson00:15:4800:58:17

2. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Jodie Warren00:18:1300:18:13
Maria Fitzgerald00:19:4300:37:56
Lorna Kimberly00:23:3001:01:26

3. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Amy Latham00:24:0600:24:06
Sam Fook00:23:0300:47:09
Kiara Gorst00:19:1801:06:27
 

Vet Ladies - B

1. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
Liz Nabb00:17:3400:17:34
Tess Anns00:18:0500:35:39
Wendy Shanbrook00:22:2300:58:02

C Teams

 

Senior Men - C

1. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
James McKibbin00:14:2600:14:26
Matthew Waldron00:14:1700:28:43
Neil Partridge00:16:2400:45:07
Grant Parker00:14:2900:59:36

2. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Fletcher Powe00:15:4600:15:46
Evan Suggate00:15:0700:30:53
Jamie Milsom00:14:4200:45:35
Cohen Phillips00:14:0300:59:38
 

Vet Men - C

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Dale Wilson00:16:1100:16:11
Aaron Kearney00:12:5500:29:06
Gary Blight00:15:1100:44:17
Jamie Blackman00:13:4500:58:02
 

Senior Ladies - C

1. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Vicky Williams00:25:4600:25:46
Julie Young00:21:4100:47:27
Emma Hill00:21:2101:08:48

Upcoming Meets

Dec
12
Round 1
Test Venue