Round 2: Ilfracombe - Football Club

25th May 2016

 

Senior Men

1. Bideford AC

12pts - 00:51:48
NameLeg TimeCumulative Time
Keith Shapland00:12:3500:12:35
Ronnie Richmond00:11:1900:23:54
Jamie Blackman00:13:3000:37:24
Tom Ball00:14:2400:51:48

2. South Molton Strugglers

10pts - 00:54:13
NameLeg TimeCumulative Time
Dan Nettlefield00:13:0600:13:06
Ashley Bond00:13:3400:26:40
Simon Goodman00:13:4900:40:29
Ian Wallace00:13:4400:54:13

3. Ilfracombe RC

8pts - 00:54:40
NameLeg TimeCumulative Time
Chris Broome00:12:3500:12:35
Dan Hunter00:14:1600:26:51
Dan Murdoch00:13:4400:40:35
Joe Mackenzie00:14:0500:54:40

4. North Devon RR

6pts - 00:58:06
NameLeg TimeCumulative Time
Ian Macbeth00:13:2000:13:20
Andy Jeffery00:14:0000:27:20
Rich Kirton00:15:5800:43:18
Simon Scotthorne00:14:4800:58:06

5. Torrington AC

4pts - 00:58:20
NameLeg TimeCumulative Time
Jason Avery00:15:1300:15:13
Ollie Kenneally00:13:0600:28:19
Neil Reeby00:16:0700:44:26
Simon Tithecott00:13:5400:58:20
 

Vet Men

1. South Molton Strugglers

12pts - 00:51:13
NameLeg TimeCumulative Time
Mike Clark00:12:2700:12:27
David Cutler00:13:2300:25:50
Steve Abel00:12:4600:38:36
Jack Batchelor00:12:3700:51:13

2. Bideford AC

10pts - 00:51:39
NameLeg TimeCumulative Time
Brent Colvin00:13:1600:13:16
Gary Suggate00:12:5600:26:12
Martin Colwill00:13:1400:39:26
Ian Gooding00:12:1300:51:39

3. Ilfracombe RC

8pts - 00:55:24
NameLeg TimeCumulative Time
David Garcia00:13:1600:13:16
Kevin Reed00:13:1900:26:35
Matthew Hayne00:15:3300:42:08
Tim Reed00:13:1600:55:24

4. Torrington AC

6pts - 01:03:33
NameLeg TimeCumulative Time
Keith Hoadley00:17:1800:17:18
Wayne Stapleton00:15:2900:32:47
Richard Wilson00:15:1400:48:01
Jason Avery00:15:3201:03:33

5. North Devon RR

4pts - 01:12:13
NameLeg TimeCumulative Time
Stephen Bennett00:17:2700:17:27
Ian Hindes00:13:2300:30:50
Tony Dyer00:26:4000:57:30
Andy Jeffery00:14:4301:12:13
 

Vet Men Over 50

1. North Devon RR

12pts - 01:01:18
NameLeg TimeCumulative Time
Simon Scotthorne00:14:2200:14:22
Jeff Butler00:15:0300:29:25
Aaron Rinder00:17:0100:46:26
Bryan Abell00:14:5201:01:18

2. Bideford AC

10pts - 01:03:46
NameLeg TimeCumulative Time
Nick Sturtridge00:15:2400:15:24
Steve Sanders00:15:5400:31:18
Paul Sturtridge00:17:0700:48:25
Clive Bright00:15:2101:03:46

3. Torrington AC

8pts - 01:08:52
NameLeg TimeCumulative Time
Martin Warren00:17:5200:17:52
Nick Day00:17:1300:35:05
Keith Hoadley00:17:4800:52:53
Nick Kernaham00:15:5901:08:52

4. Ilfracombe RC

6pts - 01:13:23
NameLeg TimeCumulative Time
Gary Kemp00:16:0000:16:00
Colin Hickles00:21:2000:37:20
Pete Llamosa00:19:3800:56:58
Andrew Mansfield00:16:2501:13:23

5. South Molton Strugglers

4pts - 01:15:09
NameLeg TimeCumulative Time
Andrew Samuel00:15:4200:15:42
Ken Harris00:22:2900:38:11
Ted Townsend00:18:5900:57:10
Phil Pennington00:17:5901:15:09
 

Vet Any Over 55

1. Torrington AC

12pts - 00:50:49
NameLeg TimeCumulative Time
Nick Kernaham00:15:3600:15:36
Ian Snow00:17:1000:32:46
Martin Warren00:18:0300:50:49
 

Senior Ladies

1. Bideford AC

12pts - 00:48:36
NameLeg TimeCumulative Time
Leanne Glover00:16:1000:16:10
Michelle Bright00:16:4600:32:56
Jo Bedler00:15:4000:48:36

2. South Molton Strugglers

10pts - 00:50:06
NameLeg TimeCumulative Time
Heather Cooke00:16:0000:16:00
Jo Sleep00:16:0900:32:09
Stacey Parker00:17:5700:50:06

3. Torrington AC

8pts - 00:52:12
NameLeg TimeCumulative Time
P Pyke00:17:3800:17:38
M Saunders00:17:1500:34:53
N Banbury00:17:1900:52:12

4. Ilfracombe RC

6pts - 00:52:41
NameLeg TimeCumulative Time
Maria Fitzgerald00:18:4300:18:43
Charlie Freeman00:18:0600:36:49
Abby Cooper00:15:5200:52:41

5. North Devon RR

4pts - 00:54:02
NameLeg TimeCumulative Time
Ali Apps00:18:5300:18:53
Joanne Jones00:17:5600:36:49
Hayley Lethaby00:17:1300:54:02
 

Vet Ladies

1. Ilfracombe RC

12pts - 00:45:10
NameLeg TimeCumulative Time
Rosemary Terrible00:14:1500:14:15
Becky Williamson00:15:2500:29:40
Beth Barrington00:15:3000:45:10

2. Torrington AC

10pts - 00:47:55
NameLeg TimeCumulative Time
S Olliffe00:16:1500:16:15
M Blair00:15:3600:31:51
L Kenneally00:16:0400:47:55

3. Bideford AC

8pts - 00:51:18
NameLeg TimeCumulative Time
Sara Colvin 00:16:1500:16:15
Helen Colwill00:16:4500:33:00
Rachel Williams00:18:1800:51:18

4. South Molton Strugglers

6pts - 00:52:25
NameLeg TimeCumulative Time
Tracey Hulland00:16:5400:16:54
Elaine Fields00:17:2100:34:15
Sarah Smith00:18:1000:52:25

5. North Devon RR

4pts - 00:54:14
NameLeg TimeCumulative Time
Jo Biederman00:16:0000:16:00
Emma Smale00:19:1700:35:17
Caroline Bennett00:18:5700:54:14
 

Vet Ladies Over 50

1. Torrington AC

12pts - 00:54:37
NameLeg TimeCumulative Time
S Martin00:20:0700:20:07
M Hillman00:18:2400:38:31
M Blair00:16:0600:54:37

2. North Devon RR

10pts - 00:55:07
NameLeg TimeCumulative Time
Edwina Stevenson00:17:3800:17:38
Ruth Henry00:18:2800:36:06
Karen Grant00:19:0100:55:07
 

Junior Boys

1. Bideford AC

12pts - 00:49:10
NameLeg TimeCumulative Time
Jack Cotgreave00:16:0000:16:00
Rupert Pocock00:16:3600:32:36
Jamie Milsom00:16:3400:49:10
 

Junior Girls

1. Bideford AC

12pts - 00:57:45
NameLeg TimeCumulative Time
Hannah Neve00:22:1500:22:15
Hannah Evans00:17:3500:39:50
Nell Gierke00:17:5500:57:45
 

Junior Mixed

1. Torrington AC

12pts - 00:52:43
NameLeg TimeCumulative Time
E Banbury00:15:1300:15:13
A Zaharia00:21:3600:36:49
C Pyke00:15:5400:52:43

B Teams

 

Senior Men - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
James Pugsley00:12:1600:12:16
Dan Mapp00:11:2700:23:43
Brian Andrew 00:14:1000:37:53
Andy Pearson00:15:0500:52:58

2. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Ryan Collins00:14:5400:14:54
Dan Loder00:14:3100:29:25
Andrew Wooff00:14:3500:44:00
Alastair Newey00:14:5500:58:55

3. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Paul Brayley00:14:5000:14:50
Grant Parker00:14:4800:29:38
Chris Murrin00:14:5300:44:31
James Simmons00:15:5501:00:26
 

Senior Ladies - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Liz Eggleton00:20:0000:20:00
Jo Hedderley00:18:0600:38:06
Liz Eggleton00:20:1400:58:20
 

Vet Ladies - B

1. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Zoe Bullamore00:17:3800:17:38
Michelle Smit00:18:3400:36:12
Deborah Freeman00:17:4700:53:59

2. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Julie Young00:21:3800:21:38
Toby Cooper00:21:5500:43:33
Bridget Hardy00:17:3801:01:11
 

Junior Boys - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Evan Suggate00:14:4600:14:46
Finn Tolson00:18:3100:33:17
Cohen Phillips00:14:2300:47:40
 

Junior Girls - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Taryn Powe00:17:2000:17:20
Madison Tate00:19:2900:36:49
Elena Christley00:17:1000:53:59

C Teams

 

Senior Men - C

1. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Jon Burt00:18:3400:18:34
Matt McArdle00:18:1500:36:49
Paul Holman00:17:3600:54:25
Peter Addison00:21:3101:15:56

2. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Neil Partridge00:16:0000:16:00
Steve Hinchliffe00:24:5600:40:56
Jon Hibberd00:31:1701:12:13
Tom Austin00:20:1101:32:24
 

Senior Ladies - C

1. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
M Zaheria00:18:5300:18:53
S Olliffe00:17:1300:36:06
S Martin00:20:3100:56:37

2. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Bridget Hardy00:17:2700:17:27
Emma Hill00:21:1200:38:39
Heather Cooke00:17:5900:56:38
 

Vet Ladies - C

1. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Karen Walls00:18:0200:18:02
Louise Hanson00:21:5300:39:55
Lynsey Rowley00:18:2600:58:21
 

Junior Boys - C

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Fletcher Powe00:15:2200:15:22
William Figes00:16:0100:31:23
Charlie Pilkington00:15:4500:47:08
 

Junior Girls - C

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Sophie Evans00:22:1600:22:16
Sammy Stannard00:21:4200:43:58
Amelia Dennis00:18:0301:02:01

D Teams

 

Senior Men - D

1. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Richard Connett00:14:1500:14:15
Chris Simpson00:15:2100:29:36
Tim Baker00:15:4200:45:18
Ross Dennis00:24:1401:09:32
 

Junior Boys - D

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
James Figes00:17:1800:17:18
James Evans00:18:1000:35:28
Ben Tolson00:15:0500:50:33

Upcoming Meets

Dec
12
Round 1
Test Venue