Round 5: Bideford - Riverbank Car Park

22nd Jul 2015

 

Senior Men

1. Bideford AC

12pts - 00:55:33
NameLeg TimeCumulative Time
Brendon Patton00:13:1200:13:12
James Jewell00:14:5100:28:03
Jamie Blackman00:14:3100:42:34
Ronnie Richmond00:12:5900:55:33

2. South Molton Strugglers

10pts - 00:58:30
NameLeg TimeCumulative Time
Paul Morgan00:14:2800:14:28
Paul Cooke00:14:0500:28:33
Dan Nettlefield00:14:4800:43:21
Ian Wallace00:15:0900:58:30

3. North Devon RR

8pts - 00:58:35
NameLeg TimeCumulative Time
Will Sutton00:14:2500:14:25
Charlie Burridge00:15:1500:29:40
Ian Macbeth00:14:5300:44:33
Phil Thorne00:14:0200:58:35

4. Torrington AC

6pts - 01:02:18
NameLeg TimeCumulative Time
C Murphy00:15:0100:15:01
M Newcombe00:17:3600:32:37
N Beresford00:15:2200:47:59
C Mott00:14:1901:02:18

5. Ilfracombe RC

4pts - 01:05:48
NameLeg TimeCumulative Time
Kevin Reed00:14:4300:14:43
Matthew Hayne00:16:3300:31:16
Dan Hunter00:16:5000:48:06
Gary Kemp00:17:4201:05:48
 

Vet Men

1. Bideford AC

12pts - 00:56:46
NameLeg TimeCumulative Time
Gary Suggate00:14:2000:14:20
Brent Colvin00:14:2600:28:46
Pete Hockin00:14:0700:42:53
Martin Colwill00:13:5300:56:46

2. South Molton Strugglers

10pts - 00:58:35
NameLeg TimeCumulative Time
Mike Clark00:13:3900:13:39
Chris Murrin00:15:1500:28:54
James Simmons00:16:0500:44:59
Steve Abel00:13:3600:58:35

3. North Devon RR

8pts - 01:01:38
NameLeg TimeCumulative Time
Phil Thorne00:14:0400:14:04
Jeff Butler00:15:5200:29:56
Wayne Fennell00:16:0900:46:05
Bryan Abell00:15:3301:01:38

4. Torrington AC

6pts - 01:03:08
NameLeg TimeCumulative Time
J Avery00:14:3600:14:36
S Tithecott00:17:0500:31:41
W Stapleton00:16:5000:48:31
A Lambert00:14:3701:03:08
 

Vet Men Over 50

1. Bideford AC

12pts - 01:08:14
NameLeg TimeCumulative Time
Nick Sturtridge00:15:5600:15:56
Paul Sturtridge00:18:3200:34:28
Clive Bright00:17:1000:51:38
Neil Marke00:16:3601:08:14

2. Torrington AC

10pts - 01:11:04
NameLeg TimeCumulative Time
N Day00:18:4300:18:43
R Wilson00:16:3400:35:17
M Warren00:18:2500:53:42
K Hoadley00:17:2201:11:04

3. South Molton Strugglers

8pts - 01:17:09
NameLeg TimeCumulative Time
Keith McNeil00:19:2300:19:23
Ted Townsend00:19:3000:38:53
Shaun Jury00:20:1600:59:09
Sid Kyte00:18:0001:17:09
 

Vet Any Over 55

1. Torrington AC

12pts - 00:52:48
NameLeg TimeCumulative Time
I Snow00:19:1100:19:11
S Hay00:16:0100:35:12
M Cockwill00:17:3600:52:48

2. North Devon RR

10pts - 00:56:56
NameLeg TimeCumulative Time
Pat McGuiness00:19:2000:19:20
John Bronze00:19:4700:39:07
Tim Jones00:17:4900:56:56

3. South Molton Strugglers

8pts - 00:59:51
NameLeg TimeCumulative Time
Andrew Samuel00:17:0300:17:03
Tony Collyer00:21:1700:38:20
Andrew Jones00:21:3100:59:51
 

Senior Ladies

1. Bideford AC

12pts - 00:50:19
NameLeg TimeCumulative Time
Michelle Bright00:18:1700:18:17
Jo Bedler00:16:2900:34:46
Sammy Antell00:15:3300:50:19

2. Ilfracombe RC

10pts - 00:53:27
NameLeg TimeCumulative Time
Rebecca Williamson00:17:1200:17:12
Maria Fitzgerald00:19:1700:36:29
Beth Barrington00:16:5800:53:27

3. South Molton Strugglers

8pts - 00:59:05
NameLeg TimeCumulative Time
Heather Horse Cooke00:19:1800:19:18
Julie Colman00:20:2400:39:42
Tanya Marrow00:19:2300:59:05

4. North Devon RR

6pts - 00:59:29
NameLeg TimeCumulative Time
Ali Apps00:19:2700:19:27
Jo Jones00:21:4700:41:14
Natasha Trickey00:18:1500:59:29

5. Torrington AC

4pts - 01:02:12
NameLeg TimeCumulative Time
C Harris00:19:5100:19:51
W Shambrook00:24:0000:43:51
S Olliffe00:18:2101:02:12
 

Vet Ladies

1. Torrington AC

12pts - 00:54:20
NameLeg TimeCumulative Time
M Blair00:16:5000:16:50
S Olliffe00:17:4200:34:32
T Anns00:19:4800:54:20

2. South Molton Strugglers

10pts - 00:55:36
NameLeg TimeCumulative Time
Tracey Hulland00:18:0300:18:03
Elaine Fields00:18:0800:36:11
Caroline Shapland00:19:2500:55:36

3. North Devon RR

8pts - 00:56:40
NameLeg TimeCumulative Time
Jo Biederman00:16:5600:16:56
Ruth Henry00:19:5700:36:53
Karen Grant00:19:4700:56:40

4. Ilfracombe RC

6pts - 01:01:41
NameLeg TimeCumulative Time
Helen Roberts00:24:2800:24:28
Deborah Freeman00:19:3800:44:06
Rebecca Williamson00:17:3501:01:41
 

Junior Boys

1. Bideford AC

12pts - 00:52:55
NameLeg TimeCumulative Time
Oliver McQuilliam00:16:4600:16:46
Finn Tolson00:18:4600:35:32
Evan Suggate00:17:2300:52:55
 

Junior Girls

1. Bideford AC

12pts - 00:57:58
NameLeg TimeCumulative Time
Sophie Evans00:19:4000:19:40
Elena Christley00:19:5400:39:34
Hannah Evans00:18:2400:57:58

B Teams

 

Senior Men - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Andy Pearson00:15:5400:15:54
Chris Stone00:15:0600:31:00
Dale Wilson00:16:3300:47:33
Phil Thomas00:19:3101:07:04

2. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Gary Kemp00:18:0800:18:08
Jon Burt00:21:1600:39:24
Kevin Reed00:14:5900:54:23
Matthew Hayne00:17:1501:11:38

3. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Richard Connett00:16:0500:16:05
Simon Joyce00:21:2200:37:27
Geoff Adams00:22:0800:59:35
Ashley Bond00:15:2601:15:01
 

Vet Men - B

1. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Steve Bennett00:18:2800:18:28
Frank Biederman00:17:0800:35:36
Stuart Wilson00:19:2600:55:02
Pete Kniel00:18:3701:13:39
 

Vet Any Over 55 - B

1. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Jon Hibberd00:26:1400:26:14
Steve Hinchliffe00:27:4300:53:57
Steve Mallen00:19:5801:13:55
 

Senior Ladies - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Sam Barnbrook00:19:3000:19:30
Leaha Davey00:19:2400:38:54
Sara Colvin 00:18:1200:57:06

2. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Viv Yates00:29:0000:29:00
Ruth Crumby00:22:1200:51:12
Caroline Bennett00:20:1901:11:31

3. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Susie Werner00:22:2900:22:29
Helen Chapman00:27:3000:49:59
Toby Cooper00:23:3301:13:32
 

Vet Ladies - B

1. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Julie Young00:23:2500:23:25
Karen Bowden00:21:3900:45:04
Caroline Bennett00:21:5501:06:59

2. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Anita Gutteridge00:29:0000:29:00
Kathryn Edwards00:19:5200:48:52
Edwina Stevenson00:19:5901:08:51
 

Junior Boys - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Harvey Reeves00:18:4200:18:42
Ben Towon00:17:1900:36:01
Jamie Milsom00:17:2000:53:21

C Teams

 

Senior Men - C

1. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Paul Brayley00:16:0000:16:00
Kemal Taz00:17:1300:33:13
Neil Partridge00:18:2900:51:42
Nik Whalley 00:16:1001:07:52
 

Vet Ladies - C

1. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Amanda Adams00:25:1600:25:16
Sue Carter00:25:4400:51:00
Emma Hill00:24:1301:15:13
 

Junior Boys - C

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
William Figes00:17:3700:17:37
James Figes00:19:5300:37:30
Cohen Phillips00:15:5200:53:22

D Teams

 

Junior Boys - D

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Adam Leeworthy00:16:1300:16:13
James Evans00:19:1500:35:28
Danny Cashmore00:18:1400:53:42

Upcoming Meets

Dec
12
Round 1
Test Venue