Round 4: Torrington - Rugby Club

1st Jul 2015

 

Senior Men

1. South Molton Strugglers

12pts - 00:57:37
NameLeg TimeCumulative Time
Dan Nettlefield00:14:4500:14:45
Paul Cooke00:13:4500:28:30
Ian Wallace00:14:3800:43:08
Paul Morgan00:14:2900:57:37

2. North Devon RR

10pts - 01:00:48
NameLeg TimeCumulative Time
Ian Macbeth00:15:0800:15:08
Charlie Burridge00:14:4600:29:54
Will Sutton00:15:0200:44:56
Bryan Abell00:15:5201:00:48

3. Torrington AC

8pts - 01:00:49
NameLeg TimeCumulative Time
O Kenneally00:14:0900:14:09
C Mott00:15:2300:29:32
C Murphy00:15:1500:44:47
C Hill00:16:0201:00:49

4. Ilfracombe RC

6pts - 01:01:32
NameLeg TimeCumulative Time
Kevin Reed00:14:3800:14:38
Matthew Hayne00:17:0300:31:41
Gavin Burnside00:14:4000:46:21
Stuart Cook00:15:1101:01:32

5. Bideford AC

4pts - 01:05:26
NameLeg TimeCumulative Time
Andy Pearson00:15:5500:15:55
Chris Stone00:15:0800:31:03
Ashley Jewell00:16:3500:47:38
Paul Sturtridge00:17:4801:05:26
 

Vet Men

1. Bideford AC

12pts - 00:56:27
NameLeg TimeCumulative Time
Martin Colwill00:13:4100:13:41
Gary Suggate00:14:2100:28:02
Brent Colvin00:13:5400:41:56
Pete Hockin00:14:3100:56:27

2. South Molton Strugglers

10pts - 00:56:44
NameLeg TimeCumulative Time
Mike Clark00:13:3000:13:30
Chris Murrin00:15:0100:28:31
Simon Goodman00:14:3200:43:03
Steve Abel00:13:4100:56:44

3. Torrington AC

8pts - 01:00:44
NameLeg TimeCumulative Time
A Lambert00:14:2300:14:23
W Stephens00:14:4900:29:12
S Tithecott00:14:4900:44:01
W Stapleton00:16:4301:00:44

4. Ilfracombe RC

6pts - 01:06:26
NameLeg TimeCumulative Time
Dan Loder00:15:3800:15:38
Andrew Mansfield00:16:0100:31:39
Andrew Wooff00:16:3200:48:11
Gary Kemp00:18:1501:06:26

5. North Devon RR

4pts - 01:12:56
NameLeg TimeCumulative Time
Wayne Fennell00:16:1800:16:18
Pete Kniel00:18:2100:34:39
Steve Lyseczekke00:19:3400:54:13
Steve Bennett00:18:4301:12:56
 

Vet Men Over 50

1. Bideford AC

12pts - 01:05:43
NameLeg TimeCumulative Time
Nick Sturtridge00:15:4700:15:47
Steve Sanders00:16:2500:32:12
Neil Marke00:16:2100:48:33
Clive Bright00:17:1001:05:43

2. Torrington AC

10pts - 01:11:10
NameLeg TimeCumulative Time
K Hoadley00:16:4700:16:47
R Wilson00:16:5100:33:38
M Warren00:18:3800:52:16
N Day00:18:5401:11:10

3. South Molton Strugglers

8pts - 01:16:26
NameLeg TimeCumulative Time
Ted Townsend00:19:1600:19:16
Phil Pennington00:18:3300:37:49
Shaun Jury00:19:4100:57:30
Keith McNeil00:18:5601:16:26
 

Vet Any Over 55

1. Torrington AC

12pts - 00:50:58
NameLeg TimeCumulative Time
I Snow00:17:4300:17:43
S Hay00:15:4400:33:27
M Cockwill00:17:3100:50:58

2. South Molton Strugglers

10pts - 01:00:42
NameLeg TimeCumulative Time
Andrew Samuel00:17:0000:17:00
Andrew Jones00:22:1100:39:11
Tony Collyer00:21:3101:00:42
 

Senior Ladies

1. Bideford AC

12pts - 00:51:04
NameLeg TimeCumulative Time
Michelle Bright00:18:1400:18:14
Jo Bedler00:16:5000:35:04
Sammy Antell00:16:0000:51:04

2. Ilfracombe RC

10pts - 00:54:55
NameLeg TimeCumulative Time
Deborah Freeman00:20:4400:20:44
Rebecca Williamson00:17:1200:37:56
Beth Barrington00:16:5900:54:55

3. North Devon RR

8pts - 00:55:12
NameLeg TimeCumulative Time
Ali Apps00:19:3100:19:31
Natasha Trickey00:18:1300:37:44
Jo Biederman00:17:2800:55:12

4. Torrington AC

6pts - 01:00:53
NameLeg TimeCumulative Time
S Martin00:21:2200:21:22
P Pyke00:19:2400:40:46
T Anns00:20:0701:00:53

5. South Molton Strugglers

4pts - 01:01:45
NameLeg TimeCumulative Time
Heather McDonald00:18:2700:18:27
Lorna Smith00:20:2700:38:54
Toby Cooper00:22:5101:01:45
 

Vet Ladies

1. Torrington AC

12pts - 00:51:29
NameLeg TimeCumulative Time
M Blair00:16:2400:16:24
L Kenneally00:17:4700:34:11
S Olliffe00:17:1800:51:29

2. South Molton Strugglers

10pts - 00:54:52
NameLeg TimeCumulative Time
Tracey Hulland00:17:3000:17:30
Elaine Fields00:18:0800:35:38
Tanya Marrow00:19:1400:54:52

3. Bideford AC

8pts - 00:58:11
NameLeg TimeCumulative Time
Sam Barnbrook00:19:4400:19:44
Sara Colvin 00:18:4500:38:29
Michelle Bright00:19:4200:58:11

4. North Devon RR

6pts - 00:59:21
NameLeg TimeCumulative Time
Edwina Stevenson00:19:5700:19:57
Karen Grant00:19:5800:39:55
Ruth Henry00:19:2600:59:21

B Teams

 

Senior Men - B

1. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
J Blair00:13:4900:13:49
N Beresford00:15:1000:28:59
J Avery00:16:2600:45:25
S Kenneally00:16:5001:02:15

2. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Bryan Abell00:16:1600:16:16
Adam Davie00:17:4900:34:05
Frank Brendman00:17:1100:51:16
Stuart Wilson00:19:2901:10:45

3. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Wayne Martin00:16:2700:16:27
Richard Connett00:16:0900:32:36
Simon Joyce00:23:2000:55:56
Kemal Taz00:17:0201:12:58
 

Senior Ladies - B

1. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Julie Young00:24:1800:24:18
Heather McDonald00:21:2200:45:40
Tracey Hulland00:18:1501:03:55

2. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Tamsin Brane00:21:1200:21:12
Jo Jones00:21:5400:43:06
Jo Beades00:21:3201:04:38
 

Vet Ladies - B

1. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Ruth Henry00:18:5500:18:55
Sue O'Grady00:22:4600:41:41
Kathryn Edwards00:20:0501:01:46

C Teams

 

Senior Men - C

1. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Nik Whalley 00:16:1500:16:15
Neil Partridge00:18:5500:35:10
James Simmons00:16:1100:51:21
Wayne Martin00:16:2401:07:45
 

Vet Ladies - C

1. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Maggie Jones00:29:4400:29:44
Viv Yates00:25:3600:55:20
Ruth Crumby00:21:4301:17:03

Upcoming Meets

No upcoming meets