Round 3: South Molton - Community College

3rd Jun 2015

 

Senior Men

1. Bideford AC

12pts - 00:58:53
NameLeg TimeCumulative Time
Jamie Blackman00:15:2900:15:29
Ronnie Richmond00:13:1000:28:39
Keith Shapland00:14:5300:43:32
Levi Colvin00:15:2100:58:53

2. South Molton Strugglers

10pts - 01:01:55
NameLeg TimeCumulative Time
Paul Morgan00:14:5100:14:51
Ian Wallace00:15:3100:30:22
Ashley Bond00:15:5700:46:19
Dan Nettlefield00:15:3601:01:55

3. Ilfracombe RC

8pts - 01:02:09
NameLeg TimeCumulative Time
Kevin Reed00:15:1000:15:10
Chris Broome00:14:2500:29:35
Dan Loder00:16:2900:46:04
Andrew Mansfield00:16:0501:02:09

4. North Devon RR

6pts - 01:02:10
NameLeg TimeCumulative Time
Dan Murdoch00:15:1100:15:11
Will Sutton00:16:1200:31:23
Charlie Burridge00:16:0000:47:23
Phil Thorne00:14:4701:02:10

5. Torrington AC

4pts - 01:05:20
NameLeg TimeCumulative Time
O Kenneally00:14:5600:14:56
C Murphy00:16:0600:31:02
C Hill00:16:4500:47:47
J Avery00:17:3301:05:20
 

Vet Men

1. Bideford AC

12pts - 01:00:28
NameLeg TimeCumulative Time
Martin Colwill00:14:4800:14:48
Chris Stone00:15:4300:30:31
Pete Hockin00:14:3800:45:09
Brent Colvin00:15:1901:00:28

2. South Molton Strugglers

10pts - 01:02:46
NameLeg TimeCumulative Time
Steve Abel00:14:1500:14:15
Simon Goodman00:15:3300:29:48
Chris Murrin00:16:0600:45:54
James Simmons00:16:5201:02:46

3. Torrington AC

8pts - 01:04:14
NameLeg TimeCumulative Time
A Lambert00:14:5900:14:59
W Stephens00:16:2300:31:22
W Stapleton00:17:1800:48:40
S Tithecott00:15:3401:04:14

4. North Devon RR

6pts - 01:04:37
NameLeg TimeCumulative Time
Phil Thorne00:14:1600:14:16
Simon Haywood00:15:5800:30:14
Tim Jones00:17:5700:48:11
Bryan Abell00:16:2601:04:37

5. Ilfracombe RC

4pts - 01:09:21
NameLeg TimeCumulative Time
Stuart Cook00:15:4800:15:48
Gary Kemp00:19:5600:35:44
Andrew Wooff00:17:5100:53:35
Kevin Reed00:15:4601:09:21
 

Vet Men Over 50

1. Torrington AC

12pts - 01:11:45
NameLeg TimeCumulative Time
K Hoadley00:17:1100:17:11
M Warren00:19:3300:36:44
S Hay00:17:1500:53:59
R Wilson00:17:4601:11:45

2. North Devon RR

10pts - 01:11:53
NameLeg TimeCumulative Time
Jeff Butler00:16:4200:16:42
Simon Scothorne00:16:2000:33:02
Steve Lyseczekke00:18:4500:51:47
Stuart Wilson00:20:0601:11:53

3. Bideford AC

8pts - 01:12:32
NameLeg TimeCumulative Time
Steve Sanders00:17:5100:17:51
Paul Sturtridge00:19:4900:37:40
Nick Sturtridge00:16:4700:54:27
Clive Bright00:18:0501:12:32

4. South Molton Strugglers

6pts - 01:21:41
NameLeg TimeCumulative Time
Ted Townsend00:20:2500:20:25
Phil Pennington00:19:4400:40:09
Keith McNeil00:19:1000:59:19
Tony Collyer00:22:2201:21:41
 

Vet Any Over 55

1. Torrington AC

12pts - 00:54:18
NameLeg TimeCumulative Time
S Hay00:17:0100:17:01
M Cockwill00:18:1800:35:19
I Snow00:18:5900:54:18

2. South Molton Strugglers

10pts - 00:59:28
NameLeg TimeCumulative Time
Andrew Samuel00:17:3200:17:32
Andrew Jones00:22:2700:39:59
John Carter00:19:2900:59:28
 

Senior Ladies

1. Bideford AC

12pts - 00:54:51
NameLeg TimeCumulative Time
Jo Bedler00:17:1000:17:10
Michelle Bright00:19:5700:37:07
Sammy Antell00:17:4400:54:51

2. Ilfracombe RC

10pts - 00:56:04
NameLeg TimeCumulative Time
Becky Williamson00:17:5400:17:54
Maria Fitzgerald00:20:2800:38:22
Beth Barrington00:17:4200:56:04

3. Torrington AC

8pts - 01:00:35
NameLeg TimeCumulative Time
A Gray00:18:2300:18:23
J Cadman00:22:2800:40:51
L Lee00:19:4401:00:35

4. South Molton Strugglers

6pts - 01:01:31
NameLeg TimeCumulative Time
Jo Sleep00:18:2000:18:20
Heather McDonald00:19:4200:38:02
Kirsten Hosegood00:23:2901:01:31

5. North Devon RR

4pts - 01:02:20
NameLeg TimeCumulative Time
Ali Apps00:20:3100:20:31
Beth Bennett00:21:5900:42:30
Natasha Trickey00:19:5001:02:20
 

Vet Ladies

1. Torrington AC

12pts - 00:54:12
NameLeg TimeCumulative Time
M Blair00:17:0500:17:05
L Kenneally00:18:2200:35:27
S Olliffe00:18:4500:54:12

2. North Devon RR

10pts - 00:58:40
NameLeg TimeCumulative Time
Paula Issac00:19:3200:19:32
Jo Biederman00:18:2100:37:53
Edwina Stevenson00:20:4700:58:40

3. Bideford AC

8pts - 00:59:30
NameLeg TimeCumulative Time
Sara Colvin 00:20:1400:20:14
Sam Barnbrook00:21:2000:41:34
Jo Bedler00:17:5600:59:30

4. South Molton Strugglers

6pts - 00:59:57
NameLeg TimeCumulative Time
Tracey Hulland00:18:3600:18:36
Elaine Fields00:18:5300:37:29
Karen Bowden00:22:2800:59:57

5. Ilfracombe RC

4pts - 01:01:27
NameLeg TimeCumulative Time
Linda Balment00:20:2000:20:20
Karen Walls00:20:5400:41:14
Deborah Freeman00:20:1301:01:27
 

Junior Girls

1. Torrington AC

12pts - 01:07:09
NameLeg TimeCumulative Time
L Pyke00:22:5400:22:54
A Zaharia00:22:4700:45:41
N Cox00:21:2801:07:09

B Teams

 

Senior Men - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Ashley Jewell00:17:0400:17:04
James Jewell00:15:4700:32:51
Ronnie Richmond00:13:3600:46:27
Brian Andrew 00:15:5101:02:18

2. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Pete Kniel00:19:3900:19:39
Oalsyte Meya00:16:5500:36:34
Steve Bennett00:19:3200:56:06
Rich Kirton00:18:5001:14:56

3. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Wayne Martin00:17:3400:17:34
Chris Simpson00:17:3300:35:07
Geoff Adams00:22:1600:57:23
Tim Baker00:19:1101:16:34

4. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Pete Llamosa00:23:4700:23:47
Matt Romo00:20:5600:44:43
Colin Hickles00:23:2401:08:07
Dan Hunter00:17:4701:25:54
 

Vet Men - B

1. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
R Wilson00:19:2500:19:25
M Newcombe00:18:2700:37:52
K Hoadley00:18:2500:56:17
A Lambert00:16:3901:12:56
 

Senior Ladies - B

1. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Becky Mountford00:23:5800:23:58
Caroline Bennett00:20:3400:44:32
Ruth Crumby00:23:2501:07:57

2. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
M Saunders00:19:2400:19:24
W Shambrook00:24:2700:43:51
M Hillman00:24:3301:08:24

3. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Tracey Rockall00:26:3600:26:36
Amanda Adams00:26:0300:52:39
Mary-Ellen Whalley00:25:3701:18:16
 

Vet Ladies - B

1. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Sam Hammond00:19:1200:19:12
Ruth Henry00:19:5100:39:03
Karen Grant00:22:0301:01:06

2. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
P Pyke00:20:1900:20:19
S Squires00:22:5900:43:18
S Martin00:22:0101:05:19

3. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Helen Chapman00:26:3000:26:30
Julie Colman00:21:1500:47:45
Julie Young00:24:4701:12:32

C Teams

 

Senior Men - C

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Keith Shapland00:18:4300:18:43
Andy Pearson00:16:5000:35:33
Jamie Blackman00:17:1700:52:50
Pete Hockin00:15:5101:08:41

2. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Rob Carter00:17:2500:17:25
Neil Partridge00:19:0400:36:29
Kemal Taz00:18:1800:54:47
Wayne Martin00:18:0601:12:53
 

Vet Ladies - C

1. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Toby Cooper00:25:1400:25:14
Penny Chbat00:27:2900:52:43
Sue Carter00:27:0001:19:43

2. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Anita Gutteridge00:29:3000:29:30
Paula Swanson00:24:3200:54:02
Jenny Stone00:26:3101:20:33

D Teams

 

Senior Men - D

1. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Richard Connett00:17:0300:17:03
Paul Brayley00:16:3800:33:41
Simon Joyce00:23:2500:57:06
Jon Hibberd00:28:1601:25:22
 

Senior Ladies - D

1. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Viv Yates00:29:1500:29:15
Carol Cole00:27:1500:56:30
Sue O'Grady00:24:1601:20:46

Upcoming Meets

Dec
12
Round 1
Test Venue