Round 2: Ilfracombe - Football Club

20th May 2015

 

Senior Men

1. Bideford AC

12pts - 00:52:45
NameLeg TimeCumulative Time
Keith Shapland00:13:0800:13:08
Ronnie Richmond00:11:2200:24:30
James Jewell00:14:1900:38:49
Jamie Blackman00:13:5600:52:45

2. North Devon RR

10pts - 00:54:24
NameLeg TimeCumulative Time
Charlie Burridge00:13:5200:13:52
Will Sutton00:13:5700:27:49
Dan Murdoch00:13:5100:41:40
Phil Thorne00:12:4400:54:24

3. South Molton Strugglers

8pts - 00:55:26
NameLeg TimeCumulative Time
Ian Wallace00:13:5800:13:58
Richard Connett00:14:5300:28:51
Paul Cooke00:12:4400:41:35
Paul Morgan00:13:5100:55:26

4. Ilfracombe RC

6pts - 00:58:51
NameLeg TimeCumulative Time
Chris Broome00:12:5000:12:50
Dan Loder00:14:1000:27:00
Wayne Green00:18:0000:45:00
Stuart Cook00:13:5100:58:51

5. Torrington AC

4pts - 01:00:04
NameLeg TimeCumulative Time
C Murphy00:14:0400:14:04
O Kenneally00:13:3000:27:34
M Newcombe00:16:3300:44:07
R Wilson00:15:5701:00:04
 

Vet Men

1. South Molton Strugglers

12pts - 00:53:02
NameLeg TimeCumulative Time
Steve Abel00:12:3000:12:30
Chris Murrin00:13:4500:26:15
Simon Goodman00:13:5000:40:05
Mike Clark00:12:5700:53:02

2. Bideford AC

10pts - 00:54:41
NameLeg TimeCumulative Time
Brent Colvin00:13:0800:13:08
Andy Pearson00:15:1000:28:18
Gary Suggate00:13:1300:41:31
Martin Colwill00:13:1000:54:41

3. North Devon RR

8pts - 00:55:03
NameLeg TimeCumulative Time
Phil Thorne00:12:2400:12:24
David Garcia00:14:0400:26:28
Simon Scothorne00:14:4900:41:17
Simon Haywood00:13:4600:55:03

4. Torrington AC

6pts - 00:59:02
NameLeg TimeCumulative Time
A Lambert00:13:2200:13:22
S Tithecott00:14:1200:27:34
K Hoadley00:15:1300:42:47
J Avery00:16:1500:59:02

5. Ilfracombe RC

4pts - 01:01:44
NameLeg TimeCumulative Time
Kevin Reed00:13:3100:13:31
Andrew Wooff00:15:2500:28:56
Andrew Mansfield00:14:5500:43:51
Gary Kemp00:17:5301:01:44
 

Vet Men Over 50

1. Bideford AC

12pts - 01:02:31
NameLeg TimeCumulative Time
Nick Sturtridge00:15:4300:15:43
Steve Sanders00:15:4500:31:28
Neil Marke00:15:3900:47:07
Clive Bright00:15:2401:02:31

2. South Molton Strugglers

10pts - 01:19:19
NameLeg TimeCumulative Time
Phil Pennington00:17:2700:17:27
Shaun Jury00:18:4600:36:13
Keith McNeil00:18:1800:54:31
Steve Hinchliffe00:24:4801:19:19
 

Vet Any Over 55

1. North Devon RR

12pts - 00:49:11
NameLeg TimeCumulative Time
Pat McGuiness00:17:4800:17:48
Tim Jones00:15:5300:33:41
Colin Coates00:15:3000:49:11

2. Torrington AC

10pts - 00:52:33
NameLeg TimeCumulative Time
M Cockwill00:16:2900:16:29
I Snow00:16:3500:33:04
D Anderson00:19:2900:52:33

3. South Molton Strugglers

8pts - 00:53:27
NameLeg TimeCumulative Time
Andrew Samuel00:15:3300:15:33
Tony Collyer00:20:1600:35:49
John Carter00:17:3800:53:27
 

Senior Ladies

1. Bideford AC

12pts - 00:49:10
NameLeg TimeCumulative Time
Michelle Bright00:17:5100:17:51
Jo Bedler00:15:1400:33:05
Sammy Antell00:16:0500:49:10

2. Ilfracombe RC

10pts - 00:50:03
NameLeg TimeCumulative Time
Beth Barrington00:15:5000:15:50
Maria Fitzgerald00:18:0000:33:50
Becky Williamson00:16:1300:50:03

3. Torrington AC

8pts - 00:51:40
NameLeg TimeCumulative Time
L Lee00:17:2100:17:21
A Gray00:16:5700:34:18
C Kenneally00:17:2200:51:40

4. South Molton Strugglers

6pts - 00:52:13
NameLeg TimeCumulative Time
Jo Sleep00:15:5500:15:55
Heather McDonald00:17:4100:33:36
Lorna Smith00:18:3700:52:13

5. North Devon RR

4pts - 00:57:14
NameLeg TimeCumulative Time
Ali Apps00:18:5500:18:55
Beth Bennett00:20:0300:38:58
Georgia Loosemore00:18:1600:57:14
 

Vet Ladies

1. Torrington AC

12pts - 00:48:07
NameLeg TimeCumulative Time
M Blair00:15:2100:15:21
L Kenneally00:16:3400:31:55
S Olliffe00:16:1200:48:07

2. North Devon RR

10pts - 00:52:31
NameLeg TimeCumulative Time
Ruth Henry00:20:3900:20:39
Paula Issac00:14:4000:35:19
Lisa Evans00:17:1200:52:31

3. South Molton Strugglers

8pts - 00:54:16
NameLeg TimeCumulative Time
Tracey Hulland00:17:1900:17:19
Elaine Fields00:16:4900:34:08
Karen Bowden00:20:0800:54:16

4. Ilfracombe RC

6pts - 00:54:32
NameLeg TimeCumulative Time
Linda Balment00:17:4000:17:40
Karen Walls00:18:4000:36:20
Deborah Freeman00:18:1200:54:32

B Teams

 

Senior Men - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Jamie Blackman00:17:5000:17:50
Ashley Jewell00:15:1300:33:03
Keith Shapland00:13:5200:46:55
Ronnie Richmond00:11:5300:58:48

2. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Joe Druce00:17:2500:17:25
Adam Davie00:16:2500:33:50
Rich Kirton00:16:0500:49:55
Bryan Abell00:14:2601:04:21

3. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Wayne Martin00:15:1600:15:16
James Simmons00:15:0900:30:25
Geoff Adams00:20:3900:51:04
Glen Walton00:16:2901:07:33

4. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Pete Llamosa00:19:0000:19:00
Dan Hunter00:18:2200:37:22
Matthew Hayne00:16:1200:53:34
Colin Hickles00:21:1301:14:47
 

Vet Men - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Gary Suggate00:17:5100:17:51
Paul Sturtridge00:17:4700:35:38
Nick Sturtridge00:16:3500:52:13
Andy Pearson00:15:1101:07:24

2. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Steve Lyseczekke00:16:3700:16:37
Frank Brendman00:17:0600:33:43
Steve Bennett00:17:2300:51:06
Pete Kniel00:17:4101:08:47
 

Vet Any Over 55 - B

1. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Jon Hibberd00:24:0000:24:00
Chris Simpson00:17:5000:41:50
Wayne Martin00:15:4300:57:33
 

Senior Ladies - B

1. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Julie Young00:22:2400:22:24
Toby Cooper00:22:2300:44:47
Jo Sleep00:16:3501:01:22

2. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
M Zaheria00:18:0300:18:03
J Cadman00:20:5500:38:58
W Shambrook00:22:4501:01:43

3. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Samantha Chiswell00:29:0900:29:09
Tracey Smith00:20:4700:49:56
Kaz Vidler00:24:3201:14:28
 

Vet Ladies - B

1. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Edwina Stevenson00:18:4700:18:47
Carol Cole00:24:4200:43:29
Jo Biederman00:16:1000:59:39

2. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Amanda Adams00:23:1700:23:17
Sue Carter00:23:5000:47:07
Helen Chapman00:24:3401:11:41

C Teams

 

Senior Men - C

1. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Nik Whalley 00:15:4900:15:49
Paul Brayley00:15:0100:30:50
Neil Partridge00:16:5300:47:43
Simon Joyce00:21:4001:09:23
 

Senior Ladies - C

1. Ilfracombe RC

NameLeg TimeCumulative Time
Melanie Donovan00:29:0600:29:06
Helen Roberts00:22:5200:51:58
Abbey Orr00:21:3501:13:33
 

Vet Ladies - C

1. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Viv Yates00:28:0700:28:07
Ruth Crumby00:21:0600:49:13
Caroline Bennett00:18:2401:07:37

D Teams

 

Vet Ladies - D

1. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Jenny Stone00:24:1400:24:14
Sue O'Grady00:20:2300:44:37
Karen Grant00:19:3301:04:10

E Teams

 

Vet Ladies - E

1. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Anita Gutteridge00:28:0700:28:07
Aggie Clinch00:18:2200:46:29
Ruth Henry00:18:0401:04:33

Upcoming Meets

Dec
12
Round 1
Test Venue