Round 1: NDRR - Tarka Tennis

29th Apr 2015

 

Senior Men

1. Bideford AC

12pts - 01:01:12
NameLeg TimeCumulative Time
Shaun Antell00:13:3900:13:39
Dale Wilson00:17:2400:31:03
Jamie Blackman00:16:2000:47:23
Ronnie Richmond00:13:4901:01:12

2. South Molton Strugglers

10pts - 01:05:07
NameLeg TimeCumulative Time
Ashley Bond00:17:0100:17:01
Paul Morgan00:16:1200:33:13
Ian Wallace00:16:0600:49:19
Paul Cooke00:15:4801:05:07

3. North Devon RR

8pts - 01:07:31
NameLeg TimeCumulative Time
Ian Macbeth00:16:3700:16:37
Charlie Burridge00:16:2300:33:00
Will Sutton00:16:4300:49:43
Chris Sanders00:17:4801:07:31

4. Ilfracombe RC

6pts - 01:09:57
NameLeg TimeCumulative Time
Chris Broome00:15:2700:15:27
Andrew Wooff00:18:0000:33:27
Gary Kemp00:20:1500:53:42
Kevin Reed00:16:1501:09:57

5. Torrington AC

4pts - 01:11:11
NameLeg TimeCumulative Time
M Warren00:19:5900:19:59
C Murphy00:16:4400:36:43
O Kenneally00:16:0500:52:48
K Hoadley00:18:2301:11:11
 

Vet Men

1. South Molton Strugglers

12pts - 01:02:46
NameLeg TimeCumulative Time
Steve Abel00:15:0400:15:04
Jack Batchelor00:15:0100:30:05
Simon Goodman00:15:5200:45:57
Chris Murrin00:16:4901:02:46

2. Bideford AC

10pts - 01:03:21
NameLeg TimeCumulative Time
Pete Hockin00:15:2100:15:21
Chris Stone00:16:1900:31:40
Martin Colwill00:15:4900:47:29
Brent Colvin00:15:5201:03:21

3. Torrington AC

8pts - 01:06:53
NameLeg TimeCumulative Time
A Lambert00:15:5200:15:52
W Stevens00:16:0800:32:00
W Stapleton00:18:3400:50:34
S Tithecott00:16:1901:06:53

4. North Devon RR

6pts - 01:10:34
NameLeg TimeCumulative Time
Wayne Fennell00:18:0900:18:09
Rob Prouton00:18:4300:36:52
Paul Fairbrother00:16:4100:53:33
Bryan Abell00:17:0101:10:34
 

Vet Men Over 50

1. Bideford AC

12pts - 01:12:29
NameLeg TimeCumulative Time
Nick Sturtridge00:17:1300:17:13
Steve Sanders00:18:2400:35:37
Neil Marke00:18:2400:54:01
Clive Bright00:18:2801:12:29

2. South Molton Strugglers

10pts - 01:25:45
NameLeg TimeCumulative Time
Tony Collyer00:23:2100:23:21
Ted Townsend00:21:0600:44:27
Keith McNeil00:19:3801:04:05
Shaun Jury00:21:4001:25:45
 

Vet Any Over 55

1. Torrington AC

12pts - 00:56:43
NameLeg TimeCumulative Time
S Hay00:17:4500:17:45
M Cockwill00:19:3900:37:24
I Snow00:19:1900:56:43

2. South Molton Strugglers

10pts - 01:01:55
NameLeg TimeCumulative Time
Andrew Samuel00:18:2100:18:21
Andrew Jones00:22:3300:40:54
John Carter00:21:0101:01:55
 

Senior Ladies

1. Ilfracombe RC

12pts - 00:57:44
NameLeg TimeCumulative Time
Rebecca Williamson00:19:1000:19:10
Linda Balment00:20:1400:39:24
Beth Barrington00:18:2000:57:44

2. Bideford AC

10pts - 00:58:43
NameLeg TimeCumulative Time
Michelle Bright00:21:2600:21:26
Jo Bedler00:18:4100:40:07
Sammy Antell00:18:3600:58:43

3. South Molton Strugglers

8pts - 01:00:16
NameLeg TimeCumulative Time
Lucy Goodman00:20:1700:20:17
Jo Sleep00:18:5400:39:11
Heather McDonald00:21:0501:00:16

4. Torrington AC

6pts - 01:06:05
NameLeg TimeCumulative Time
L Lee00:20:2600:20:26
J Cadman00:23:2200:43:48
C Harris00:22:1701:06:05

5. North Devon RR

4pts - 01:08:34
NameLeg TimeCumulative Time
Senior Lady100:24:1000:24:10
Senior Lady200:22:3600:46:46
Senior Lady300:21:4801:08:34
 

Vet Ladies

1. Torrington AC

12pts - 00:56:50
NameLeg TimeCumulative Time
M Blair00:18:1400:18:14
L Kenneally00:19:4100:37:55
S Olliffe00:18:5500:56:50

2. Ilfracombe RC

10pts - 01:03:11
NameLeg TimeCumulative Time
Deborah Freeman00:21:2800:21:28
Karen Walls00:21:5800:43:26
Rebecca Williamson00:19:4501:03:11

3. North Devon RR

8pts - 01:03:21
NameLeg TimeCumulative Time
Lady Vet100:21:2300:21:23
Lady Vet200:20:5900:42:22
Lady Vet300:20:5901:03:21

4. South Molton Strugglers

6pts - 01:04:42
NameLeg TimeCumulative Time
Elaine Fields00:20:0100:20:01
Karen Bowden00:22:3200:42:33
Julie Colman00:22:0901:04:42

B Teams

 

Senior Men - B

1. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Richard Connett00:17:1600:17:16
Neil Partridge00:20:2900:37:45
Paul Brayley00:17:5000:55:35
James Simmons00:17:3401:13:09

2. North Devon RR

NameLeg TimeCumulative Time
Adam Davie00:19:4100:19:41
Rich Kirton00:18:3900:38:20
Pete Kniel00:20:5800:59:18
Jeff Butler00:17:3301:16:51
 

Vet Men - B

1. Bideford AC

NameLeg TimeCumulative Time
Paul Sturtridge00:20:3200:20:32
Steve Turner00:16:2400:36:56
Andy Pearson00:17:4100:54:37
Pete Hockin00:15:4701:10:24
 

Vet Men Over 50 - B

1. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Steve Mallen00:21:2100:21:21
Steve Hinchliffe00:27:4500:49:06
Simon Joyce00:25:0101:14:07
Geoff Adams00:23:0501:37:12
 

Senior Ladies - B

1. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
M Saunders00:20:2900:20:29
M Zaheria00:22:1900:42:48
M Blair00:19:0701:01:55

2. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Kerry Fletcher00:23:1100:23:11
Tina McCracken00:21:1000:44:21
Lorna Smith00:22:3001:06:51
 

Vet Ladies - B

1. Torrington AC

NameLeg TimeCumulative Time
P Pyke00:20:5200:20:52
W Shambrook00:24:3000:45:22
S Martin00:23:2701:08:49

2. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Julie Young00:26:1900:26:19
Emma Rowles00:27:0100:53:20
Caroline Bennett00:24:3201:17:52

C Teams

 

Senior Ladies - C

1. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Susie Werner00:24:0900:24:09
Sue Carter00:26:1900:50:28
Toby Cooper00:27:1101:17:39
 

Vet Ladies - C

1. South Molton Strugglers

NameLeg TimeCumulative Time
Denise Brend00:26:0700:26:07
Helen Chapman00:28:2300:54:30
Amanda Adams00:26:2201:20:52

Upcoming Meets

No upcoming meets